czwartek, 18 kwietnia, 2024

Co z ta autopoprawką?

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Co z ta autopoprawką?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 36)
  • Autor
    Wpisy
  • #8456
    meg
    Uczestnik

    Czy juz wiadomo jaką autopoprawką przyjąl rząd?
    Tę z 24.112 czy tę z 29,11. czy pani redaktor z gazety prawnej coś odpisała na ten temat?
    CZEKAMY ADMINIE NA INFORMACJE ❗

    #8458
    admin
    Opiekun forum

    Odpowiedz Pani Redaktor Agnieszki Pokojskiej:
    [QUOTE]Tak rzeczywiście mówiłam w radiu, że to była autopoprawka z 24 to była oczywiście pomyłka – chodziło mi o autopoprawkę z 29 no teraz to już z 30. Jednak zmiany o których mówiłam są aktualne. [/QUOTE]

    Przy okazji chce zwrocic uwage na wypowiedz uzytkownika cps w jednym z watkow na naszym forum:
    [QUOTE]MF może sobie na swojej stronie wieszać projektów autoprawek ile chce i jeszcze jedną. Do Sejmu trafia projekt ustawy opracowany przez Ministerswo ale dopiero po zatwierdzeniu przez Rrząd a jeszcze wcześniej zaopiniowany przez poszczególne Ministerstwa i Centrum legislacyjne Rządu projekt.Stąd 29 Rząd przyjąął projekt MF z 24 – taka jest logika czasu. Aktualne projekty z 29 i 30 są w obrócne poziomej ( mInisterstwa i Centrum Leg… .)potem trafia na posiedzenie rządu.I dopiero takie ( po zatwierdzeniu)m o g ą trafić do Sejmu.Ewentualnie bez posiedzenia rządu może wnieść ją ( oprawkę) do Sejmu Premier. INACZEJ JEST TO NIEZGODNE Z PRAWEM. PILNUJCIE TEKSTU JAKI WEJDZIE DO SEJMU.Zapisujcie na serwerach kolejne poprawki z 29,30, 1,2,3,4,5,6 itd aż do publikacji autopoprawki na stronie sejmowej bo to nie będzie autoprawka MF tylko rządu ( RP zresztą) albo Premiera.Tako rzecze prawo.I dlatego na dziś – audyt mamy jeszcze w stosownym artykule ( audytorem jest ……… ) a nie gdzieś w jakimś oddzielnym punkcie na końcu.Natomiast popłynęły juz egzaminy[/QUOTE]

    Admin

    #8462
    cps
    Uczestnik

    UWAGA. 4.XII do godz. 19 -zadna poprawka( auto_ zreszta nie wpłynęła do Sejmu.Na stronie Sejmowej jest na szczęście automatyczny zapisek – stan na 4 XII. Oczywiście do materiału z Rządyu z 29XI nie można się dostac – jest tylko komunikat i ble ble bez tekstu. O ile pamiętam poprawka na stronie MF z 29 XI ukazała się po południu a więc już po posiedzeniu rządu. Od tego czasu posiedzenia rządu nie było ( jest takla strona która to pokazuje). A więc jeśli posłowie dostaną jutro do ręki autoprawkę z 29 lub ( nie daj boiże 30 XI) to znaczy,że mamy do czynienia z „oraz czasopisma” w weresji klinicznej. Ciekawe tylko kto w wersji z datą 24 ( która była na posiedzeniu Rządu) pozmienia linijki. ( Może GIKS)??????.I czy da się oczyścić tak dysk,żeby wmówić nam,że poprawka z 30 XI( tekst gdzie dopisano specjalne uprawnienia premierowi do otrzymywania każdego protokołu z audytu- nawet z Sądu – więc pewno znowu niekonstuytucyjne będzie, ale to inna sprawa- pewno wniosek z posiedzenia rządu)znajdzie się w miejscu po p. 1 projektu ustawy o zmianie ustawy jako ów p 1a. Informatycy wszystkich serwerów łączcie się.Oj będzie się działo.Aha. I jeszcze w porządku obrad na jutro w Sejmie ten punkt nie jest wpisany jako pewny ( a możłiwy) -proponuję słuchac relacji z zatwierdzania porzadku obrad.Myśle jednak,że posiedzenie Sejmu zdominują sprawy – praca za seks a nie pierdoły pt audyt i finanse publiczne. Sejm ma i tak do cholery roboty. 🙂

    #8466
    kikcloud
    Uczestnik

    Cześć robi się zabawowo 😀
    Oni mnie poprawkami, to ja im cytatem ze Staszewskiego (:
    „Rosną w Polsce domy
    Z czerwoniutkiej cegły
    Domy wznosi piekarz
    Bo w tej pracy biegły
    Handel Zagraniczny
    Rozwijają zduni
    Znają koninktury
    Z gawędzeń babuni
    Domy, mosty, szkoły
    To domena szewców
    A z krawców się robi
    Zwycięstwa ich piewców
    Piekarz, szewcy, zduni
    Każdy sercu bliski
    Wspólnie zapracują
    Na moją „Scotch Whisky”
    A zembski zaś whisky
    Aby spijać mógł
    Rządzić musi ślusarz
    Rządzić musi ślusarz
    I musi ten ślusarz
    Spokojnie spać bez trwóg”….
    (fragment Kołysanki stalinowskiej)

    #8483
    szymonek123
    Uczestnik

    PORZĄDEK DZIENNY
    29. POSIEDZENIA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
    w dniach 5, 6, 7 i 8 grudnia 2006 r.

    Początek obrad w dniu 5 grudnia 2006 r. o godz. 9.00.

    ble ble ble

    Porządek dzienny może być uzupełniony o:
    pkt 11 Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1078 i )

    co oznacza to „i”

    #8486
    kikcloud
    Uczestnik

    A propos. Czy ktoś z Was zna Dyrektywę z dnia 1984-04-10 (Dz.Urz.UE.L 1984 Nr 126, str. 20)
    wydanie specjalne Dz.Urz.UE.WS rozdział 17 tom 1, str. 75 opublikowano: 1984-05-12
    celex: 31984L0253. Spróbujcie to znaleźć i poczytać może nam to pomóc w tej całej sytuacji.

    #8487
    meg
    Uczestnik

    Nie sposób znaleźć tego rocznika. Przynajmniej mnie się nie udało. Może jakaś wskazówka dot. odnalezienia tej dyrektywy 😀

    #8494
    kikcloud
    Uczestnik

    Meg,
    ja to mam w Legalis”ie (taki inny LEX). Ciekawy jest też artykuł K.Knedlera z 2002 roku. Podam link: http://www.usc.gov.pl/usc/redir.jsp?place=galleryStats&id=1583.

    #8496
    jacek1410
    Uczestnik
    #8499
    miszaw
    Uczestnik

    Na stronie sejmowej (porządek dzienny) znalazła sie informacja, że porządek dzienny może zostac uzupełniony o sprawozdanie komisji o projekcie ustawy o zmianie uofp (druki 1078, 1078A i), ale nie ma tego druku na stronach 👿

    #8500
    izmi
    Uczestnik

    hahaha
    a po 1078A będzie 1078B, 1078C, 1078D…..itd, itd 😆 pewnie dlatego jest to „i”

    sorry, zmęczenie materiału 😉

    #8507
    sabcia
    Uczestnik

    na stronie sejmu w opisie prac komisji finansów publicznych widnieje jedynie uzasadnienie z 15.11.2006, w którym mowa jest o odstąpieniu od zmian dotyczacych audytu

    orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/wgdruku/1078

    nigdzie w pracach komisji nie ma mowy o dalszych poprawkach i autopoprawkach
    nawet tej z 24.11.2006
    już nic nie rozumiem
    a może ktoś śledzi obrady?

    #8508
    alkman
    Uczestnik

    [QUOTE BY= kikcloud] może nam to pomóc w tej całej sytuacji.
    [/QUOTE]
    Dyrektywa 84/253/EWG utraciła moc z dniem 29 czerwca 2006 r. patrz art. 50 Dyrektywy 2006/43/WE (Dz.U.UE.L. 2006, Nr 157,str 87). Porównaj Artykuł 6 Dyrektywy 84/253/EWG z Artykuł 8 Dyrektywy 2006/43/WE – to raczej nie pomoże.

    #8520
    cps
    Uczestnik

    No i stało się tak jak przewidywałem. 29 na rżądzie przyjęli wersje z 24 .ale z ( ustnymi)dodatkami dot p1 a. Rząd juz nad tym nie deliberował. Autopoprawkę wniósł premier. Bo mógł. Komisja sejmowa ją przyjęła. Koniec i bomba kto nie zna prawa ten trąba.
    Teraz zostaje czekac na szybki proces legislacyjny.przyjęcie przez Sej wieczorem .Szybki Senat rano.Po południu podpis Prezydenta.
    Od 1 stycznia nowa jakość.A Zyta zapowiedziała kolejne modyfikacje w marcu.Ahoj

    #8525
    tamara
    Uczestnik

    Artykuł z dzisiejszej GP:
    „SEJM NOWELIZACJA USTAWY O FINANSACH PUBLICZNYCH
    Środki z UE zostaną włączone do budżetu

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 36)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.