sobota, 20 kwietnia, 2024

Cross-financing

Home Forum Sektory Samorządy Cross-financing

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #21970
    anka123
    Uczestnik

    Czy flagi i standy reklamowe w promocji projektu można zaliczyć do CF?

    #21975
    szymonek123
    Uczestnik

    np. Wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków
    w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

    Rodzaje wydatków kwalifikowalnych w ramach wsparcia objętego cross-finanacingiem
    dotyczą przede wszystkim:
    a) zakupu oraz leasingu (finansowego lub zwrotnego) pojazdów oraz mebli;
    b) zakupu oraz leasingu (finansowego lub zwrotnego) sprzętu rozumianego jako: środki
    trwałe, z wyłączeniem pojazdów i mebli, których wartość początkowa jest wyższa od 350
    zł;
    c) zakupu oraz leasingu (finansowego lub zwrotnego) sprzętu, celem przekazania ich
    uczestnikom projektów PO KL;
    d) dostosowywania lub adaptacji budynków, pomieszczeń i miejsc pracy.
    Cross-financing w ramach PO KL nie obejmuje budowy nowych budynków, duŜych prac
    budowlanych, remontów budynków, a jedynie wykonywanie prac dostosowawczych
    związanych z realizowanymi projektami w ramach PO KL.

    str. 41-44

    #21977
    anka123
    Uczestnik

    Dzięki za odpowiedź! Ale w dalszym ciągu nie wiem czy stand albo flaga w cenie jednostkowej powyżej 350zł to będzie CF? Spotkałam się z 2 opiniami, oczywiście sprzecznymi, stąd moje pytanie.

    #21981
    123456
    Uczestnik

    Absolutnie NIE . Ale dla upewnienia się sięgnij do dokumentu pn. harmonogram wydatków z podziałem na tytuły .Taki dokument jest bezsprzecznie załącznikiem do wniosku a dalej umowy . Sprawdź w tym dokumencie , gdzie jest ujety ten wydatek na te cele. Z mojej wiedzy jest to wydatek na promocję . Natomiast cross f. stanowi,,a ogólnie rzecz biorąc wydatki inwestycyhne te o których pisał mój przedmówca plus wszelkiego rodzajy sprzęty i urządzenia służące potrzebom realizacji projektu ( komputery , aparaty fotogragiczne kamery tablice , rzutniki , i inny drobny sprzęt rozdawany uczestnikom pwndrayfy …itp), A co do cen to materiały promocyjne mogą być również drogie – jednostkowo np tablice/ekrany reklamowe – ledowe. ???. Nie patrz na ceny tylko tytuły i kwalifikacje . Skorzystaj z podręcznia dla PO KL , jest na stronie każdego RPO lun MRR. Pozdrawiam

    #21982
    anka123
    Uczestnik

    Dzięki!

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.