wtorek, 23 kwietnia, 2024

czas pracy a urlop

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #9049
    agniechar61
    Uczestnik

    w urzędzie w którym pracuję czas pracy dozorców nie może przekraczać 12 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin na tydzień w trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym. Jak powinien być udzielany urlop takiemu dozorcy? i jak wyliczyć czy norma czasu pracy nie jest przekroczona?

    #9050
    k-asiek
    Uczestnik

    Ja poprzednio pracowałam w jednostce, w której praca buła na dwie zmiany p[o 12godzin. Po wielu ustaleniach z IP dowiedziałam się, że bez względu na system pracy dzień urlopu ma 8 godzin, ponieważ tylko podczas czynnej pracy mozna mieć nadliczbowe godz. Dlatego za dni urlopu musisz liczyć po 8 godz (a nie 12).Jesli chodzi o rozliczanie czasu pracy, to wyliczasz normatywny czas pracy w twoim przypadku 3 mczy (sumując dni robocze w m-cu x 8 godz) i to jest norma do wypracowania. Potem liczysz dni pracy ludzi po ile tam mieli godzin i kazde godziny z 3 m-cy ponad normatywny czas są godzibnami nadliczbowymi. W okresie 3 m-cznym tych godzin wychodzi znacznie mniej niż w systemie m-cznym. Jesli chodzi o urlopy to po wyliczeniu czasu normatywnego za dany okres odejmujesz od niej godziny urlopu lub innej usprawiedliwionej nieobecności i wtedy wyjdzie ci czas normatywny na dany okres. Jesli nie zrozumiałaś to napisz, przedstawię ci to na przykładowych wyliczeniach.

    #9053
    agniechar61
    Uczestnik

    dzięki chyba rozumię, ale dal jasności możesz dać przykaład pozdrawiam

    #9062
    k-asiek
    Uczestnik

    No dobra dam ci przykład na podst. I, II, III tego roku. Patrz w kalendarz:
    I – 22dni robocze x 8godz = 176g
    II – 20 dn x 8 godz = 160g
    III – 22 dn x 8 godz = 176g.
    W trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym normatywny ( a więc do przepracowania) czas wynosi: 176 + 160 + 176 = 512 – i to norma do przepracowania.
    Jeżeli pracownik miał w tym okresie np 5 dni urlopu ( 5dni x 8 godz) to jego noma do przepracowania wynosi: 512g – 40g = 472 – i tyle powinien w tym okresie przepracować. Kazda przepracowana godzina ponad wyliczone tu 472g jest godzną nadliczbową.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.