piątek, 29 marca, 2024

Czy ja mogę do szpitala?

Home Forum Sektory Samorządy Czy ja mogę do szpitala?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #10092
    adfaj
    Uczestnik

    Mam problem. Starosta wysyła mnie na audyt do szpitala. Trudno mu wytłumaczyć, że nie pwoinnam audytować tej jednostki. Jak jest u Was? Może znacie jakąś interpretację w tej sprawie. A jeśli również audytujecie to w jakim zakresie. Najgorsze jest to że szpital ma dość duży dług, który uzbierał się w ciągu wcześniejszych lat i cały czas go generuje i to się nie podoba obecnej władzy, ze ktoś wcześniej tego nie dopilnował. Jakbyścvie mogli proszę o radę

    #10096
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Dlaczego twierdzisz, że nie powinnaś audytować szpitala?
    Moja jednostka jest organem założycielskim, a więc szpital jako jednostka organizacyjna podlega audytowi.
    Przyznam jednak, że ilość obszarów ryzyka w takiej jedniostce jest ogromne i nie sposób audytować wszystkich, gdyż wtedy nie starczyłoby czasu na pozostałe jednostki.
    Ja mam w planie na kolejne lata umieszczone główne (tak mi się zdaje) obszary ryzyka – narzie jednak dość ogólnie tzn. kontrakty z NFZ, księgowość, rachnkowość szpitala, dotacje.
    W tamtym roku realizowaliśmy zadanie dotyczące zamówień publicznych.
    Narazie to wszystko.

    Sama nie bardzo wiem, jak podejść do szpitala. Jestem pewna, że znalazło by się dużo więcej obszarów, no ale cóż – jak nie ma czasu.
    Nawet z tak skromnie zaplanowanymi zadaniami w szppitalu, mój cykl audytu zamknie się w okresie ok. 13 lat, biorąc pod uwagę, że można zrobić 4-5 zadań rocznie. Przykre, ale prawdziwe.. 🙂
    Pozdrawiam

    #10098
    adfaj
    Uczestnik

    Lainy, dziękuję bardzo za sygnał. Zastanawiam się, bo na ostatnim szkoleniu wielu uczestników mówiło, że nie audytuje szpitala, bo ma oddzielną osobowość prawną i od nas jakotakich środków nie dostaje. Jedynie z NFZ. Dlatego tylko zapytałam, bo nie chciałam rozmawiać z szefem bez zasięgnięcia zdaniu od innych audytorów. Ale jak Ty też audytujesz, to nie mam wyjścia idę.
    Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

    #10099
    dzw1k
    Uczestnik
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.