poniedziałek, 17 maja, 2021

Decyzja administracyjne

Home Forum Sektory Samorządy Decyzja administracyjne

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #5516
  ajuri
  Uczestnik

  Witam wszystkich, dzisiaj z rana mam małe zaćmienie 😥 W decyzji jest zapis: Termin uiszczenia opłaty wynosi 14 dni od dnia, w którym niniejsza decyzja stała się ostateczna. Decyzja ostateczna to taka, od której nie przysługuje odwołanie (pomijam tu możliwość wzruszenia ostatecznej decyzji); w decyzji jest także pouczenie: od decyzji służy odwołanie do…, w terminie 14 dni od daty jej otrzymania.
  W związku z powyższym moje pytanie brzmi jak sprawdzić terminowość uiszczenia opłaty? czy od momentu otrzymania przez stronę decyzji liczymy 14 dni na odwołanie i kolejne 14 dni na uiszczenie opłaty?
  z góry dziękuję i pozdrawiam

  #5518
  agniechar61
  Uczestnik

  Dokładnie tak… 14 dni na odwołanie i wtedy decyzja staje się ostateczna oi 14 dni od tej daty na uiszczenie opłaty. Pozdrawiam

  #5520
  meg
  Uczestnik

  Witam!
  Warunkiem koniecznym skutecznej czynności procesowej wniesienia odwołania, jest zachowanie ustawowego terminu do jej dokonania. Uchybienie temu terminowi powoduje, ze odwołanie jest bezskuteczne, czego nastepstwem jest ostatecznośc decyzji organu I instancji.I w twoim przypadku, jesli w 14 dniu od otrzymania decyzji strona nie wniesie odwołania, wówczas decyzja staje sie ostateczna i termin uiszczenia opłaty wynosi nastepne 14 dni.
  Pozdrawiam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.