piątek, 19 kwietnia, 2024

decyzje wymiarowe na podatek od nieruchomości a zawiadomienia

Home Forum Sektory Samorządy decyzje wymiarowe na podatek od nieruchomości a zawiadomienia

Oglądasz 5 wpisów - 16 z 20 (wszystkich: 20)
  • Autor
    Wpisy
  • #18469
    dorotab
    Uczestnik

    Wszystko to rozumiem, ale moje pytanie dotyczylo raczej słuszności konieczności tak restrykcyjnego postępowania.

    #18470
    zosia
    Uczestnik

    jeżeli to ma przełożenie na dyscyplinę podatkową – to niestety trzeba tak działać,
    Wystarczy moim zdaniem zrobic w gminie kilka takich wniosków aby fama sie rozeszła po okolicy, i wtedy też się odniesie sukces.
    Jak wiemy urząd skarbowy za byle przewinienie robi wnioski o ściganie.

    #18495
    alkman
    Uczestnik

    Skoro wiemy kto na kogo, to pytanie brzmi: Kiedy?
    Ja nie wiedziałem i nie przypuszczam żeby:
    [QUOTE BY= zosia] urząd skarbowy za byle przewinienie robi wnioski o ściganie.[/QUOTE]
    bo, Naczelnik Urzędu Skarbowego, jako organ, działając na podstawie przepisów prawa działa wnikliwie i szybko, posługując się możliwie najprostszymi środkami prowadzącymi do załatwienia sprawy w sposób budzący zaufanie do organów podatkowych.
    Czego i twojemu przełożonemu życzę.
    Wójt jest organem podatkowym i ma zrobić wszystko co w jego mocy (na podstawie i zgodnie z prawem) aby podatnik (czyli mieszkaniec jego gminy) złożył deklarację i zapłacił podatek dobrowolnie. Do tego wystarczą przepisy działu V Ordynacji Podatkowej – Czynności sprawdzające.
    Zastraszanie wszystkich mieszkańców gminy będzie trwało max 4 lata. A pomysł „na fame” może doprowadzić osobę tak postępującą do utraty pracy, bo nie wywiązuje się z obowiązków i nie składa „wniosków” na każdego, a przez wybiórcze traktowanie swoich obowiązków podważa zaufanie do organów gminy.

    #18506
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= DorotaB] Pytanie tylko kto przychodzi do urzędu poczytać sobie informacje na tablicy ogłoszeń. Więc ten podatnik nawet nie wie, że zmieniła się jego „sytuacja podatkowa”.
    [/QUOTE]

    Pamiętam, że Urz. Gminy informował mnie, jako właściciela gruntu, listami poleconymi o zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego. Czy ten zwyczaj (może obowiązek) przestał działać? Jeśli w wyniku działania Urzędu moja sytuacja majątkowa się zmienia, to nie wystarczy chyba ogłoszenie na tablicy w siedzibie Urzędu…? Może KPA trzeba by poczytać? 😳

    #18515
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Nie we wszystkich przypadkach wysyłane są zawiadomienia indywidualne. W przypadku rozpoczęcia aktualizacji klasyfikacji gruntów zawiadamia się o tym jedynie przez zamieszczenie zawiadomienia na tablicy informacyjnej urzędu, a zatwierdzenie aktualizacji poprzez zamieszczenie na tejże tablicy oraz poprzez ogłoszenie w prasie lokalnej. Tak więc lektura KPA nie wystarcza.

Oglądasz 5 wpisów - 16 z 20 (wszystkich: 20)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.