piątek, 19 kwietnia, 2024

definicje

Home Forum Sektory Samorządy definicje

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #5345
    dotiw
    Uczestnik

    Zgodnie z przepisami uofp kierownik jednostki uzyskuje obiektywną i niezależną ocenę adekwatności, efektywności i skuteczności systemów zarządzania i kontroli. Czy ktoś może w jasny i prosty sposób wyjaśnić mi różnicę pomiędzy efektywnością i skutecznością? Adekwatność jest dla mnie oczywista, ale te dwa dalsze pojęcia są dla mnie prawie tym samym.

    #5359
    alkman
    Uczestnik

    Jeżeli, w każdym pokoju urzędu, w celu ochrony mienia i pracowników, postawisz jednego stróża, to będzie to skuteczna lecz nieefektywna ochrona, ponieważ przyniesie pozytywne i pożądane wyniki ale stosunek uzyskanego efektu do nakładu (zwłaszcza finansowego) marny.

    #5363
    dotiw
    Uczestnik

    Czyli zawsze musimy to oceniać łącznie. Teraz już rozumiem, wcześniej próbowałam te zagadnienia rozpatrywać oddzielnie i robił mi się bałagan. Dzięki za pomoc. Proste przykłady zawsze są najlepsze.

    #5384
    gapa
    Uczestnik

    Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś źródło informacji (np. publikacje), które zawierają dokładne definicje skuteczności, adekwatności i efektywności. Najlepsze by były wzory…

    #5385
    alkman
    Uczestnik

    polecam:
    słownik wyrazów obcych i słownik języka polskiego
    Pozdrawiam

    #5387
    gapa
    Uczestnik

    Chodzi mi o definicje pozwalające mierzyć te trzy wartości i ustalić związek między nimi pozwalający mając dwie spośród nich wyliczyć trzecią.
    Myślałem, że wywijanie jęzorem zostawiamy radcom prawnym…

    #5392
    tk
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Gapa] …
    Myślałem, że wywijanie jęzorem zostawiamy radcom prawnym…[/QUOTE]
    😀
    Przepraszam, ale spodobał mi się powyższy zwrot dotyczący wywijania

    #5396
    magda
    Uczestnik

    spróbuj podeprzeć się glosariuszem

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.