piątek, 25 września, 2020

dekretacja

Home Forum Sektory Służba zdrowia dekretacja

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #17603
  helpyr
  Uczestnik

  Proszę o waszą opinię dotyczącą dekretacji. W analityce sa wystawiane rachunki za wykonane badanie płatne. Jest tych rachunków ok 40 dziennie. Upoważniona osoba z analityki robi zbiorcze zestawienie faktur i na podstawie tego zestawienia doknuje wpłaty do kasy szpitalnej. Kasjerka robi dekret zbiorczy pod który podpina wszystkie wystawione faktury. Czy jest to wystarczające, czy nie musi być dekretacji na każdej fakturze z osobna?

  #17604
  phobos
  Uczestnik

  w tym miejscu mam pytanie czy upoważnienie do wystawiania faktur zostało wystawione w formie pisemnej?

  #17605
  ziuk
  Uczestnik

  Napewno należy upoważnić osobę do pobierania opłat za badania laboratoryjne, łącznie z odpowiedzialnością materialną. Moim zdaniem osoba ta powinna przyjmować gotówke za badania dokumentem „KP” i na tej podstawie sporządzać codziennie raport kasowy. Zarówno wystawione KP jak i raport kasowy jako druki ścisłego zarachowania, powinny być podstawę przyjęcia gotówki do kasy głównej.Dalsze rozliczenia wykonuje kasjer w raportach zbiorczych dekretując zdarzenie jako wpływ środków do kasy za sprzedaż usług. Sporządzone raporty muszą być autoryzowane przez głównego księgowego lub osobę przez niego upoważnioną, co daje gwarancje przeprowadzonej kontroli

  #17612
  helpyr
  Uczestnik

  Upoważnienia pisemne są, odpowiedzialność materialna także. Pytanie jest: czy faktury za pojedyncze badania muszą być opracowane pod względem formalnym, rachunkowym i dekretowane, czy podpinamy faktury nieopracowane i KP pod dekret kasowy zbiorczy.

  #17613
  ziuk
  Uczestnik

  Uważam, że nie- opłatę pobrano nie ma zobowiazań a świadczenie tych usług przyjęto w założeniach działalności jednostki.

  #17614
  ziuk
  Uczestnik

  Oczywiście nie ma należności.

  #17615
  helpyr
  Uczestnik

  Dziękuję za informacje.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.