sobota, 20 kwietnia, 2024

delegacje

Home Forum Sektory Samorządy delegacje

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #12371
    nickkita
    Uczestnik

    sprawdzam delegacje i widzę, że pracownik złożył oświadczenie, iż poniósł wydatki na dojazd ale uzyskanie rachunku nie było możliwe ze względu na dojazd z osobą posiadającą własny samochód. czy można uznać takie oświadczenie? podobnie jest z korzystaniem ze środków komunikacji miejskiej. przecież jeśli oświadczył, że dojeżdża z kimś samochodem to znaczy że skłamał, iż korzystał z komunikacji miejskiej bo już oświadczenia o przyczynach braku dokumentów z tego tytułu nie dołączył. i jeszcze pytanie, co jest podstawą do zwrotu pracownikowi kosztów przejazdu w celu dokształcania kiedy nie ma skierowania ze strony pracodawcy, nie ma umowy pomiędzy stronami i nie jest udzielana zaliczka? czy wystarczy tylko zgoda pracodawcy udzielona na piśmie? czy powinna być mimo wszystko umowa?

    #12374
    kules
    Uczestnik

    U nas jak ktoś, nawet ja, jedzie jako pasażer z innym uczestnikiem z innej jednostki to nie dostaje zwrotu kosztów przejazdu. Zwrot należy się w przypadku poniesienia wydatku, idokumentowanego.
    Np. jakbym dostał delegację na pociąg a pojechał swoim samochodem to nie dostanę nic, bo nie mam biletu.
    Według mnie te oświadczenia to naciągane są z lekka. Ta druga osoba która jechała swoim samochodem przecież dostała delegację w swojej firmie w pełnej wysokości a nie składała oświadczenie że chce mniej bo pasażer jej zapłacił część kosztów. To nie jest dobra praktyka bo skłania do nadużyć. Tak myślę teraz na szybko. 🙂

    #12377
    helpyr
    Uczestnik

    Skorzystam z okazji i poruszę inny problem związany z delegacjami.
    W trakcie sprawdzania dokumentów księgowych znalazłm błąd w obliczeniu kwoty do wypłacenia z tytułu odbytej delegacji. Ten błąd wykazałam w sprawozdaniu. Po każdym zakończonym zadaniu przeglądam jeszcze raz całą dokumentację czy ma pieczątki, podpisy itp.Dopiero w trakcie sprawdzania zauważyłam, że ww delegacja nie jest potwierdzona w miejscu pobytu. Nie ma też dołaczonego żadnego oświadczenia. ( Był to samochód prywatny a osobą delegowaną był jeden z dyrektorów).Co teraz należałoby zrobić, jak opiniować podobne zdarzenia zwłaszcze jeśli dotyczą dyrektorów a pieniądze wypłacono im parę miesięcy temu?

    #12378
    nickkita
    Uczestnik

    ja właśnie wykazałam błędy w rozliczaniu delegacji ale niestety pieniążki zostały wypłacone. w tej sytuacji nigdy nie każę ich zwracać ale daję zalecenie, żeby więcej tego nie praktykować.

    #12379
    izmi
    Uczestnik

    helpyr – nie ma wymogu potwierdzania bytności w miejscu delegacji 🙂 jedynie oryginalne bilety świadczą o odbyciu podróży PKP, PKS czy innym publicznym środkiem lokomocji

    Nickkita – /tak jak powiedział kules/ jeśli jedzie się z kimś jego samochodem /czy to prywatnym czy służbowym/ nie pobiera się zwrotu kosztów podróży /chyba, że współfinansuje się i jest to wpisane w delegacji!/; jedyną możliwą sytuacją, w której jest ściągnięcie nienależnie pobranych pieniędzy jest ZGODA pracownika… on musi się zgodzić oddać /niestety/…

    miłego 🙂

    #12388
    helpyr
    Uczestnik

    Dzięki, prznajmniej mam jasność. Pozdrawiam.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.