czwartek, 15 kwietnia, 2021

depozyty w domu pomocy społecznej

Home Forum Sektory Samorządy depozyty w domu pomocy społecznej

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #15597
  agulek
  Uczestnik

  Gdzie szukać uregulowań dotyczących depozytow pensjonariuszy domu pomocy społecznej? Takie depozyty są przechowywane w dps. Czy oprocz regulacji wewnętrznych wprowadzonych przez kierownika jednostki istnieją jakieś "odgorne" wytyczne? W szpitalach np. jest to uregulowane w ustawie o zakładach opieki zdrowotnej, a jak jest w przypadku domow pomocy?

  #15600
  slaw
  Uczestnik

  Też się tymi sprawami zajmowałem i nie znalazłem żadnego przepisu prawa który regulowałby kwestię depozytów w DPS.

  #15601
  agulek
  Uczestnik

  Ja dopiero przymierzam się do tego zadania i mam sygnały że poprzednia pani kierownik miała w tym zakresie ogolnie mowiąc „bałagan”. Poza tym nie przekazała obecnej kierowniczce książki depozytow twierdząc że ta zaginęła.
  Co zrobić w takiej sytuacji kiedy nie mozna ustalic wysokości depozytow, w jaki sposob pociągnąć poprzedniczkę do odpowiedzialności jeżeli w okresie ktory będę kontrolować nie pełniła ona już tej funkcji?? Podejrzewam że nie ma zadnych uregulowań wewnętrznych w tym zakresie.

  #15605
  alkman
  Uczestnik

  Jeżeli to był tylko bałagan, to kara zdaje się już nastąpiła, w wymiarze „poprzedniczka”. Jeżeli coś nie zostało rozliczone, a są osoby, które zgłaszają roszczenia, to może należy zgłosić, odpowiedniemu organowi, podejrzenie o popełnieniu przestępstwa.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.