czwartek, 21 października, 2021

Desygnacje bez egzaminu: Certified Fraud Specialist – CFS

Home Forum Egzaminy egzaminy Desygnacje bez egzaminu: Certified Fraud Specialist – CFS

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #23592378
  eddie
  Uczestnik

   

  Powstaje Oddział The Association of Certified Fraud Specialists – ACFS w Polsce.

   

  Po otrzymaniu zgody The Association of Fraud Specialists – ACFS do założenia Oddziału tej międzynarodowej organizacji w Polsce pod nazwą ACFS Europe, przystąpiliśmy do spełnienia ostatnich formalności.

   

  Na wysoko ocenionym II Kongresie GRC w Warszawie zebraliśmy podpisy przeszło 30 osób pod formalną petycję do władz ACFS w tej sprawie, a formalnie potrzeba było tylko dziesięciu podpisów. Pozostaje nam teraz tylko wynegocjowanie specjalnych cen składek członkowskich i wniosku o przyznanie desygnacji Certified Fraud Specialist – CFS.

   

  Nowy Chapter ACFS będzie działał w powiązanej grupie organizacji współpracujących, o podobnym zakresie działalności i misji, z biurami w Warszawie (północna i wschodnia Polska), w Poznaniu (centralna i zachodnia Polska oraz kontakty z zagranicą) i w Bielsku Białym (południowa Polska oraz współpraca z Czechami i Słowacją, gdzie już mamy kontakty). Przewidujemy otwarcia biur tej grupy organizacji współpracujących w dalszych głównych miastach w całej Polsce, np.; w Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, itp.

   

  Osób chętnych do przyłączenia się do nas i do zdobycia polskich i międzynarodowych desygnacji, w pierwszej instancji  proszę o kontakt ze mną: edmund.saunders@mail.com

   

  Dalsze kontakty i informację podamy w następnych dniach na portalu naszego Partnera Audyt.net

   

  Zachęcam do zainteresowania się tą nową inicjatywą.

   

  • This topic was modified 5 years temu by PAW.
  • This topic was modified 5 years temu by PAW.
  #23592379
  eddie
  Uczestnik

   

  Nowa inicjatywa szkoleniowa.

   

  Podczas II Kongresu GRC w Warszawie grupa osób zaplanowała założenie nowej inicjatywy szkoleniowej, którą będzie organizowała grupa powiązanych organizacji współpracujących.

   

  Grupa będzie korzystała przede wszystkim z istniejących już infrastruktur organizacyjno-administracyjnych do prowadzenia promocji ofert szkoleniowych jak i baz danych odbiorców i wykładowców oraz własnych portali internetowych.

   

  Zaczynamy od trzech ośrodków krajowych:

   

  1. Warszawa: północna i wschodnia Polska

  2. Poznań: centralna i zachodnia Polska

  3. Bielsko Biała: południowa Polska oraz współpraca z Czechami i Słowacją.

   

  Z czasem planujemy założyć dalsze biura w innych ważnych miastach w Polsce.

   

  Rozpoczęto już prace nad pierwszymi ofertami szkoleniowymi.

   

  Dalsze informacje będą publikowane na portalu naszego Partnera: Audyt.net

   

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 years temu przez PAW.
  #23592383
  eddie
  Uczestnik

  Warto wytłumaczyć na czym polega przyznawanie desygnacji międzynarodowych na podstawie zwanej „Grandfathering”.

  Osoby już od kilka lat na wyższych stanowiskach, z ważnymi odpowiedzialnościami mogą właśnie na podstawie swojego doświadczenia i osiągniętego stanowiska w danej profesji mogą utrzymać uznanie tego przez odpowiednie desygnacje.

  To ma sens, gdyż z pewnością są oni już sprawdzonymi profesjonalistami w danym zawodzie/profesji podczas gdyż osoby, które zdają egzaminy są raczej dopiero na początku swojej kariery.

  #23592429
  Jan
  Uczestnik

  Warto dodać: egzaminy potwierdzają tylko, że osoba studiowała i zdała egzamin po danych studiach.  Nie mówią nic o umiejętności danej osoby do efektywnego wdrażania zdobytej wiedzy w praktyce. Po drugie, wiedzę zdobytą na szkoleniach się szybko traci …

  Natomiast przyznanie osobie desygnacji profesjonalisty oznacza, że okazała, ze potrafi daną profesję wykonywać przez lata praktyki, przez osiągnięcie specyficznego stanowiska w pracy, itd.

  Przez kogo chciałbyś być operowany: przez chirurga po studiach czy przez doświadczonego chirurga z wieloletnim stażem pracy?

   

  #23592476
  eddie
  Uczestnik

  Zostań Certyfikowanym Specjalistą ds. Zapobiegania i Wykrywania Oszustw, Nadużyć Finansowych i Korupcji: Certified Fraud Specialist (CFS) międzynarodowej organizacji <span style=”font-family: Calibri;”>The Association of Fraud Specialists – ACFS z Centralą w Kalifornii.</span>

  W krótce będzie operacyjny nowy portal w j. polskim: http://www.acfs.org.pl

  Kontakt z nami: przez portal Audyt.net lub bezpośrednio do mnie: edmund.saunders@mail.com

  #23592521
  Jan
  Uczestnik

   
  <p style=”background: white; margin: 0cm 0cm 0pt; line-height: 27pt;”></p>
  <p style=”background: white; margin: 0cm 0cm 0pt; line-height: 27pt;”>Zgoda ACFS na niższe składki dla nas.</p>
  <p style=”background: white; margin: 0cm 0cm 0pt; line-height: 27pt;”>Mamy potwierdzenie, że Komitet zarządzający ACFS wyraził pełną zgodę na ustalenie niższych stawek członkowskich jak i za przyznanie desygnacji CERTIFIED FRAUD SPECIALIST – CFS dla naszych członków.</p>
  <p style=”background: white; margin: 0cm 0cm 0pt; line-height: 27pt;”><b><span style=”font-size: 10.0pt; font-family: Lato; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman’; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #666666; mso-fareast-language: PL;”>Teraz gonię ich o szybką decyzję, co do poziomu tych składek.
  </span></b><b><span lang=”EN-US” style=”font-size: 10.0pt; font-family: Lato; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman’; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #666666; mso-ansi-language: EN-US; mso-fareast-language: PL;”>3. The committee is in total agreement with the need to offer a reduced rate for application and yearly dues for members in different economic zones. This is being researched and recommended reduced rate will be proposed when this goes before the Board of Directors.<u> </u></span></b></p>
   

  #23592706
  Jan
  Uczestnik

  Rozumiem, że do połowy stycznia będą opublikowane nowe składki (ze zniżkami) dla Członków ACFS Poland Chapter. Nie mogę się doczekać, gdyż to już tak długo trwa, ale przynajmniej ACFS potwierdziło założenie ACFS Poland Chapter. Kiedy dowiemy są kto jest w Zarządzie, itd. i czy będzie zwany tutaj ACFS Polska?

  #23592713
  zenek
  Uczestnik

  Kiedy możemy się spodziewać wiadomości o jakich zajęciach i kursów/szkoleń ACFS będzie ACFS Polska prowadziła. Kiedy możemy się spodziewać pierwsze spotkanie dla członków i sympatyków?

  #23592714
  zenek
  Uczestnik

  Jakie ma ACFS ranking? Czy certyfikat CFS jest szeroko uznawany?

  #23592717
  eddie
  Uczestnik

  The Association of Certified Fraud Specialists – ACFS jest drugą największą organizacją zrzeszającą osoby zajmujące się zapobieganiem, wykrywaniem i zwalczaniem korupcji oszustw oraz nadużyć finansowych i gospodarczych. ACFS dba także o kształcenie i doskonalenie osób zajmujących się tą tematykę. Nadaje międzynarodową desygnację Certified Fraud Specialist – CFS czyli Certyfikowany Specjalista ds. Fraudów.

  Naszym celem jest zdobycie pierwsze miejsce jako najważniejszą organizacją w Polsce służącą profesjonalistom/praktykantom w tej dziedzinie. Obecnie czekamy tylko na decyzję Centrali ACFS w Kalifornii co do specjalnych warunków i ceny Członkostwa w ACFS dla Członków ACFS POLAND Chapter.

  ACFS zostało założone w 1993 roku, czyli jest tylko o 5 lat młodsza od ACFE, które obecnie ma wiodące miejsce globalne w tej dziedzinie – dlatego będziemy musieli się starać jeszcze bardziej, aby zadowolić naszych Członków.

  #23592729
  eddie
  Uczestnik

  Różne desygnacje nadają dzisiaj różne firmy i to nawet w sferze niby „globalnej” – większość desygnacji takich małych, nowo powstałych firm są bezwartościowe i są naciąganiem naiwnych ludzi. Są przypadki nawet takich firm, które podają się za uczelnie, nawet za uniwersytecie. Najczęściej są one zarejestrowane w krajach gdzie nie ma skutecznej kontroli czy nadzoru nad taką działalnością. Na ogół jednak  nie istnieją one długo, gdyż pokrzywdzone osoby zaczynają się im bliżej przyglądać i wówczas  przenoszą one swoją działalność pod inny fikcyjny adres.

  c.d. nastąpi

  #23592730
  eddie
  Uczestnik

  Moim zdaniem (i wielu, wielu innych) jest, że tylko organizacje niekomercyjne  działających globalnie od wielu lat i które zrzeszają tysiące członków mogą nadawać osobom (swoim zweryfikowanym członkom) uznane desygnacje świadczące o ich wykształceniu, doświadczeniu i osiągnieciach w danym zawodzie. Takie organizacje są np. IIA, ACFE, ACFS, IIC, ISACA, ACCA, KIBR, itp.

  Taka definicja całkowicie wyklucza firmy komercyjne, które często są prowadzone czy zarządzane przez osoby które same nie mają ani odpowiednich kwalifikacji i doświadczenie a tylko promują siebie, swoje komercyjne zajęcia/oferty i nadają wymyślone przez siebie najrozmaitsze nieuznawane przez żadna poważną organizację kwalifikacje czy desygnacje.

  Co Wy na to?

  #23592754
  wroclaw
  Uczestnik

  Czy coś więcej wiadomo w tej sprawie ? Dobrze by było gdyby były przygotowane jakieś kursy, szkolenia w tej kwestii.

  Warto byłoby aby dzięki inicjatywie promowano zachowania etyczne w organizacjach – przeciwdziałanie oszustwom itd. Oczywiście jest sporo pracy do wykonania w Polsce bo ostatni przykład z kazusem „faktur Kijowskiego” świadczy o tym, że poziom etyki (uczciwości) w Polsce niestety jest niski…

  #23592755
  eddie
  Uczestnik

  Kazus Kijowskiego to przykra sprawa i wskazuje na to, że rzeczywiście zachowanie etyczne w firmach polskich jest raczej na niskim poziomie. Mogę już potwierdzić, że u nas szkolenie z Etyki będą prowadzić tacy znani wykładowcy jak Ela Komorowska i Leszek Taterka (nasz specjalista od Compliance).

  #23592847
  eddie
  Uczestnik

  @ Wrocław – masz rację. Nie tylko te faktury ale w ogóle niektóre działania nawet osób, które mają już za sobą kilka lat dookoła tematyki audytu, kontroli a nawet zwalczania oszustw i nadużyć poważnie a wciąż brakuje im zrozumienia i uczulenia na kwestie etyki i uczciwości. Moim zdaniem łączy się to z chciwością i chęcią przychodów/zysków za wszelką cenę – i to wcale nie z powodu biedy czy zwykłych potrzeb na życie. Niestety ich bogiem stał się pieniądz.

  Dlatego popieram na przykład szkolenia przez organizacje działające nie dla zysku (jak np. IIA Polska i podobne organizacje niezależne od interesów komercyjnych), ale to nie wyklucza znaczące i szanowane firmy jak np. Ernst&Young.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 20)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.