niedziela, 7 sierpnia, 2022

DLA KOGO ORGANIZOWANE SĄ SPOTKANIA PRZEZ MF

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW DLA KOGO ORGANIZOWANE SĄ SPOTKANIA PRZEZ MF

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #20651
  s
  Uczestnik

  Szanowni audytorzy.
  Nie wiem czy ten temat był już na tym formu poruszany – jeżeli TAK to myślę, żę warto ponownie do niego wrócić; jeżeli NIE to tym bardziej warto się tym zaintereseować. Ministerstwo finansó organizuje już drugi raz spotkanie dla audytorów wewnętrznych. Proszę jeżeli jest to możliwe o odpowiedź – dla KOGO jest to dpotkanie organizaowane. Czy tylko dla audytorów z Warszawy i okolic czy też MF (jeżeli jest współorganizatoerem – a wiemy, że jest) powinno zatroszczyć się o to aby w tego typu myślę, że ważnych spokaniach mogli uczestniczyć audytorzy z całej Polski. Problem polega na tym, że w jst zawsze było krucho z pieniędzmi na szkolenia itp. i jak ja (i myślę, że wielu audytorów) mam uzyskać zgodę na wyjazd dwudniowy (dojazd do Warszawy i powrót) po to aby uczestniczyć w dwugodzinnym spotkaniu. Ja wiem, że nawet takie krótkie spotkania będą dla mnie bardzo cenne ale przekonanie o tym szefa i Skarbnika graniczy z cudem i wcale im się nie dziwię, bo jest jesze 200 innych pracowników Urzędu. Czy nie można byloby zorganizować takich spotkań więcej z podziałemn na różne regiony Polski.
  Proszę o opinie w tym temacie, ponieważ ja ze swojej strony wysłałem do MF pocztą elektroniczną swoje uwagi w tym zakresie ale nie spodziewam się odzewu a myślę, że większa grupa może zdziałać coś więcej.
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  #20668
  s
  Uczestnik

  a przepraszam, otrzymalem właśnie informacje z MF, że moje uwagi zostały odczytane i przekazane przełożónym. Mam nadzieję, że coś w tym zakresie się zmieni.

  #20669
  wacekservice
  Uczestnik

  Sław,
  do listy pytań dodaj: po co są organizowane?
  Uwagi audytorów o wdrażaniu systemu kontroli zarządczej, komitetach audytu itp., to jak groch o ścianę.
  Tam nie ma miejsca na Standrdy Profesjonalnej Praktyki Audytu.
  Tam tylko „fakultatywne” kontry, tam „brak delegacji ustawowej dla MF”, a w zamian zgoda na fikcję literacką uprawianą w całym sektorze finansów publicznych.
  Wystarczy choćby zapytać o wiedzę MF nt. tworzenia komitetów audytu.
  Wystarczy poszukać efektów pracy tych komitetów, które powstały,
  wystarczy …

  #20678
  mrox
  Uczestnik

  Poniżej przedstawiam treść korespondencji z MF

  Pytanie do MF
  Witam
  Bardzo proszę o informację czy Ministerstwo Finansów planuje w 2010r. organizację spotkań audytorów JSFP trwające dłużej niż 2 godz.?
  Moje pytanie związane jest z tym że pracuję jako audytor w … (ok. 250km od Warszawy) jestem zainteresowany uczestnictwem w spotkaniach które Państwo organizujecie ale ze względu na krótki czas trwania szkolenia jest ono dla mnie nie osiągalne (trudno logicznie uzasadnić kierownikowi ze prawie dwudniowa delegacja ma sens w kontekście 2 godz. szkolenia).
  Myślę że gdyby spotkania trwały 4-5 godz. byłby łatwiej dostępne dla audytorów z jednostek oddalonych (>100km) od Warszawy .
  Z wyrazami szacunku

  Odpowiedz z MF
  Szanowny Panie,
  Aktualnie Ministerstwo Finansów nie planuje dłuższych niż 2 godziny spotkań z audytorami wewnętrznymi.
  Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej MF (zakładka bezpieczeństwo finansowe/audyt sektora finansów publicznych/szkolenia) są publikowane notatki ze spotkań wraz z prezentacjami.
  Z poważaniem

  #20686
  izmi
  Uczestnik

  jestem w tej samej sytuacji…
  tyle tylko, że 3city jest jest nieco dalej 😉
  z tego co wiem to na pierwszym „obiadku czwartkowym” przedstawiciele AW Szkół Wyższych oraz SGI proponowali Dyrektorowi DA wydłużenie czasu trwania tych szkoleń do 5-6 h. Powód propozycji był dokładnie ten sam – odległość.
  relację można przeczytać tu: http://sgi.tm.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=476&Itemid=1

  pzdr,
  i.

  #20689
  pietryka
  Uczestnik

  A może ministerstwo zrobi sesje wyjazdowe? A uczestnictwo w spotkaniu to wypełnienie standardu 1230 /?/ to… niesprawiedliwe. Ale te spotkania pewnie bardziej kierowane są do audytorów „rządowych”.

  #20690
  izmi
  Uczestnik

  do kogo są kierowane to ja już nie wiem poza tym, że podobno do AW 😉
  ze szkoleń wiem, że pojęcia o samorządówce nie mają nazbyt wielkiego /o ile jakiekolwiek/ więc domniemywać można, że faktycznie to są „obiadki czwartkowe” dla rządówki
  potwierdza to również termin i czas trwania

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.