sobota, 20 kwietnia, 2024

do kiedy dokładnie termin zewnętrznej oceny AW

Home Forum Sektory Samorządy do kiedy dokładnie termin zewnętrznej oceny AW

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #21713
    audyt4
    Uczestnik

    komórka aw do kiedy musi miec zrobione ocene zewnętrzna komórki audytu???

    #21714
    wacekservice
    Uczestnik

    „Standardy audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych” – załącznik do komunikatu Nr 8 Ministra Finansów z dn. 20 kwietnia 2010 r., DZ. Urz. MF Nr 5. poz. 24 – Standard 1312 warunkuje przeprowadzanie oceny zewnętrznej audytu wewnętrznego co najmniej raz na pięć lat.
    Jeśli u Ciebie takiej oceny nigdy nie było, to pytanie, kiedy Twoja komórka powstała.

    #21715
    pietryka
    Uczestnik

    Chyba do końca czerwca 2011. Ale coś mi się zdaje, że nikt w samorządach jeszcze tego nie robił. ❓

    #21717
    kules
    Uczestnik

    Znam takich, którzy robili. Ja nie, ale do końca czerwca mam czas, jak się zrobi naprawdę gorąco to myślę, że sprawa się skrystalizuje.

    #21718
    pietryka
    Uczestnik

    A dla Wacek Serwis – to nie od momentu kiedy powstała komórka audytu, bo w przypadku komórek powstałych przed 2006 r. to nie wskaźnik. 😆
    W czerwcu lub lipcu /chyba/ 2006 zostały wprowadzone nowe standardy audytu wewnętrznego i od tego momentu należy liczyć 5 lat /wyjaśnienia mf/. O ile pamiętam poprzednie standardy takiej oceny nie przewidywały. W roku 2006 zlikwidowano również komisję egzaminacyjną i do zawodu wprowadzono innych /niektórzy zostali/. 😉

    #21725
    anka123
    Uczestnik

    Termin 5 lat upływa , w przypadku komórek audytu funkcjonujących w momencie ogłoszenia komunikatu MF, upływa w czerwcu 2011r. Komórki audytu, które zostały utworzone po 30 czerwca 2006r. termin 5 lat liczą od daty utworzenia komórki audytu.
    źródło: najczęściej zadawane pytania na str. MF, drugie od góry

    #21726
    j
    Uczestnik

    a jak nie

    #21727
    mama0454
    Uczestnik

    Ja nie mam zamiaru nawet myśleć nad jakąś zewnętrzną oceną, no bo kto ma ją zrobić ? Niech ktoś mi poda wykaz firm lub osób, które taką ocenę wykonują (i za ile), to wtedy się nad tym zastanowię. Mnie się nie chce w tym grzebać.
    Sztuka dla sztuki.

    #21732
    j
    Uczestnik

    jak zwykle masz rację

    #21984
    Anonim
    Nieaktywny

    Czy zewnętrzna ocena aw musi byc zrobiona, a jak nie to jakiesankcje z tego wynikają, jak to wygląda w samorządch, czy robicie ocenę.

    #21985
    kules
    Uczestnik

    Ja ustaliłem z kierownictwem że czekam do przyszłego roku z powodu braku kasy w budżecie, jesienią przy robieniu budżetu planowany wydatek zostanie ujęty i potem zrealizowany.

    #21986
    mama0454
    Uczestnik

    Nie ma żadnych sankcji. Chyba, że za sankcję ktoś będzie uważał brak możliwości użycia w sprawozdaniu formuły „Przeprowadzono zgodnie z MSPPAW”. 😆
    Miłych wakacji !

    #21988
    kikcloud
    Uczestnik

    Jakie sankcje ❗ ❓ Po co i na co to komu?
    Po prostu będziecie „nieocenieni” 😀
    Mrużę oczy i słyszę taki dialog.
    – Mój audytor jest nieoceniony, bo umie wszystko, wie i rozumie wszystko, a może nawet więcej!
    -A kto tak twierdzi?
    – No, on bo jest „nieoceniony” 😀

    #21999
    pietryka
    Uczestnik

    kikcloud – przekonałeś mnie. Bardzo mi się to słowo podoba „nieoceniony”. 😆

    #22002
    kikcloud
    Uczestnik

    Mnie też, a szczególnie w takim cytacie:
    „Spuścizna pisarzy minorum gentium, sama w sobie niewiele warta, może okazać się nieoceniona jako przyczynek do charakterystyki epoki.”
    Myślę, że to samo będzie można powiedzieć o audytorach wewnętrznych 😉

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.