piątek, 29 marca, 2024

Do Noemi

Home Forum Sektory Samorządy Do Noemi

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #15599
    jola
    Uczestnik

    Wyczytałam,że robiłaś zadanie audytowe z zakresu planowania budżetu w jsfp. Jeżeli możesz podziel się radami, czy wskazówkami na co zwrócić uwagę – od czego zacżąc. Dziękuję za wszelki odzew.

    #15608
    wika
    Uczestnik

    Witaj Jola!
    wprawdzie nie jestem Noemi ale mogę trochę ci podpowiedzieć, nie wiem czy robiłaś szkolenie z MF na platformie e-learningowej audyt finansowo-księgowy, jest tam przygotowanie budżetu -planowanie wydatków i dochodów
    1 cel: potwierdzić udział w przygotowaniu budżetu wszystkich komórek org. (zidentyfikować na poodstawie rozmów z predst. komorek ich zaangażowanie w przygotowaniu budżetu, przegląd dokumentacji dot. przygotowania budżetu, czy kierownicy przekazali informacje o zapotrzebowaniu na środki w ramach realizowanych zadań)
    2. sprawdzić, czy plan finansowy za poprzedni rok był dostosowany do faktycznych potrzeb jednostki i uwzględniał niezbędne środki)
    3. potwieddzić, iż plan finansowy uwzględnia niezbędne wydaki oraz dichody – opinie RIO
    4. potwierdzić, iż budżet jest przygotowany przez odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel,
    5. potwierdzić, iż budżet jest przygotowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
    to tyle w skrócie
    pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.