sobota, 20 kwietnia, 2024

dochody budżetowe

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe dochody budżetowe

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #13867
    andrzejm
    Uczestnik

    Witam i proszę o pomoc. Opiszę sytuację: w jednostce jest stołówka w której mogą się prowiantować odpłatnie pracownicy. Wpłaty za obiady następuja np za luty w ostatnich dniach stycznia i początku lutego a odprowadzenie wpłat na dochody dopiero 5 marca. Tłumaczy się to tym że jak pracownik wykupuje obiady na cały miesiąc, to w trakcie miesiąca może z odpowiednim wyprzedzeniem zrezygnować z jakiegoś obiadu ( choroba, wyjazd w delegację itp)i trzeba mu zwrócić za ten obiad. Dlatego Księgowa daje na dochody dopiero po rozliczeniu . Myślę, że to jest nieprawidłowe ale czy na pewno? skąd po wpłaceniu do budżetu weźmie później żeby oddać pracownikowi za nie wykorzystany obiad? Pomóżcie. Życzę także Wszystkim SMACZNEGO w ten Tłusty Czwartek. Pozdrawiam

    #13878
    ela
    Uczestnik

    Witaj
    Proponuję uważnie przeczytać zapisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 czerwca 2006r w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania budżetu państwa (Dz.U.nr 116,poz.784 z późn.zm.) – określone są terminy przekazywania dochodów budżetowych jak i są zapisy na temat zwrotu nadpłat, a w opisywanej przez Ciebie sytuacji chodzi właśnie o zwrot nadpłaty za z góry opłacone wyżywienie. Ze stosowanej praktyki w znanej mi jednostce mogę podpowiedzieć, że zwrotów nadpłat dokonuje się po zakończeniu miesiąca, czyli z dołu, z bieżących wpływów. Podstawą do dokonania zwrotu jest sporządzona i zatwierdzona lista wypłat dodatkowych z załącznikami (kartkami) na których są nazwiska i imiona osób zwracających niewykorzystane karnety (karnety są przyklejone do kartki) z odpowiednim wyliczeniem ilość karnetów * stawka za porję. Nadpłaty te są zwracane przelewem na rachunki bankowe osób wskazanych w liście. Pozdrawiam

    #13880
    andrzejm
    Uczestnik

    Dziękuję „Ela” Takie jest też moje zdanie, ale nie wiedziałem jak to w praktyce zastosować Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

    #13894
    j
    Uczestnik

    ten sam dziennik tylko poz 783

    #13904
    ela
    Uczestnik

    poz. 783 też może być dla szerszego spojrzenia na sprawę, a w szczególnosci par.18. Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.