sobota, 10 kwietnia, 2021

Dodatek doktorski

Home Forum Sektory Samorządy Dodatek doktorski

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #16506
    ewa23
    Uczestnik

    Witam. Podczas kontroli wynikł mi pewien klops, otóż dyrektor jednostki przyznał nauczycielowi w maju 2005 roku dodatek doktorski na podstawie nieobowiązującego już Rozporzadzenia. Dodatek ten wypłacany był do końca 2007 roku. Wiadomym jest, że wypłacony dodatek należy zwrócić, ale mam pytanie, kto ma to zrobić i na jakiej podstawie, czy nauczyciel bo wzią czy dyrektor bo przyznał i w jakiej formie ma to nastąpić i co z odsetkami? Proszę o pomoc bo jest to dość pilna sprawa. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziekuję. 😉

    #16509
    lczarny
    Uczestnik

    wg mnie powinien nauczyciel który wziął ale tylko pod warunkim że się na to zgodzi – pisemnie.

    #16510
    dudu
    Uczestnik

    chyba nauczyciel, który wziął, ale nie ma żadnych ku temu instrumentów prawnych – dobra wola

    #16515
    olka2008
    Uczestnik

    roszczenia ze stosunku pracy przedawniają sie po 3 latach – czyli to co wypłacone do października 2005 – uległo przedawnieniu,

    rio katowice w takich przypadkach pisze tak:
    „Podjąć działania mające na celu zwrot nienależnie wypłaconych świadczeń, a w przypadku braku dobrowolnych wpłat, wyegzekwować je od osoby, która akceptowała pod względem merytorycznym dokumenty stanowiące podstawę do wypłaty, stosownie do zasad określone w przepisach działu piątego ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.).”

    a rio lublin ujmuje to troche inaczej:
    „wystąpić o dobrowolny zwrot nadpłaconego wynagrodzenia; w przypadku odmowy zwrotu rozważyć wyegzekwowanie kwot nadpłaconych od osób odpowiedzialnych za ich nieprawidłowe naliczenie i wypłacenie, stosując zasady określone w przepisach działu piątego ustawy Kodeks pracy.”

    #16516
    audytorek1
    Uczestnik

    Polecam lekturę art. 405-409 kc o bezpodstawnym wzbogaceniu (księga III kc).Ten zwrot nienależnego świadczenia wcale nie jest taki oczywisty…

    #16518
    palula
    Uczestnik

    Myślę, żę pomocnym może być tekst z Rchunkowości Budżetowej Nr 18/2008, ,,pracownik ma prawo uważać, że świadczenie wypłacone przez pracodawcę posługującego się wyspecjalizowanymi służbami jest zgodne z prawem, a więc nie musi się liczczyć z obowiązkiem jego zwrotu(art.409k.c.)””
    Wyrok SN z 7 sierpnia 2001r., sygn akt I PKN 408/00.

    #16540
    ewa23
    Uczestnik

    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. 😆

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.