wtorek, 22 września, 2020

Dodatek funkcyjny

Home Forum Sektory Samorządy Dodatek funkcyjny

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #16478
  ewa23
  Uczestnik

  Witam. Mam pytanie czy jeżeli kotoś jest zatrudniony w jednostece samorządowej na 1/2 etatu to przysługuje mu pełny dodatek funkcyjny czy proporcjonalnie do zatrudnienia. 🙂

  #16479
  pawels
  Uczestnik

  Chodzi ci o maksymalny limit dodatku funkcyjnego? Ja pracuje na cały etat a dodatek funkcyjny stanowi około 30% maksymalnej wartości jaką mógłbym otrzymać 😥 . A jeżeli chodzi o stosowanie 50% limitu dodatku w przypadku pracy na 1/2 etetatu to nie mam pojęcia.

  #16480
  terka
  Uczestnik

  Moim zdaniem – proporcjonalnie do wymiaru etatu. Mówi o tym § 19 rozp. RM z dnia 2 sierpnia 2005 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich:

  „Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki wynagrodzenia przysługują w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę”

  a także § 16. rozporządznia RM dnia 2 sierpnia 2005 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego

  „Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki wynagrodzenia przysługują w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę”.

  #16481
  ewa23
  Uczestnik

  Dziękuje za odpowiedż. Miłego dnia.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.