wtorek, 22 września, 2020

Dodatek funkcyjny

Home Forum Sektory Samorządy Dodatek funkcyjny

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    ewa23
    Uczestnik

Witam. Mam pytanie czy jeżeli kotoś jest zatrudniony w jednostece samorządowej na 1/2 etatu to przysługuje mu pełny dodatek funkcyjny czy proporcjonalnie do zatrudnienia. 🙂

pawels
    Uczestnik

Chodzi ci o maksymalny limit dodatku funkcyjnego? Ja pracuje na cały etat a dodatek funkcyjny stanowi około 30% maksymalnej wartości jaką mógłbym otrzymać 😥 . A jeżeli chodzi o stosowanie 50% limitu dodatku w przypadku pracy na 1/2 etetatu to nie mam pojęcia.

terka
    Uczestnik

Moim zdaniem – proporcjonalnie do wymiaru etatu. Mówi o tym § 19 rozp. RM z dnia 2 sierpnia 2005 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich:

„Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki wynagrodzenia przysługują w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę”

a także § 16. rozporządznia RM dnia 2 sierpnia 2005 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego

„Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki wynagrodzenia przysługują w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę”.

ewa23
    Uczestnik

Dziękuje za odpowiedż. Miłego dnia.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.