piątek, 12 sierpnia, 2022

Dokument z podpisem kwalifikowanym

Home Forum Sektory Samorządy Dokument z podpisem kwalifikowanym

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #22251
  alicjajw
  Uczestnik

  Mam do Was pytanie :smile:.

  Jeśli na urzędowy e-mail wpływa wniosek / pismo podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym to na jego podstawie wszczynana jest sprawa czy ów wniosek / pismo musi wpłynąć poprzez platformę epuap / peup gdzie generowane jest UPO (urzędowe potwierdzenie odbioru)??

  Wg mnie skoro podpis kwalifikowany jest równorzędny z podpisem odręcznym to dokument, który wysłany został na adres poczty elektronicznej i jest podpisany w taki sposób, powinien być potraktowany jak dokument przyniesiony do urzedu podpisany odręcznie (oczywiście dalszy sposób postępowania czy to drogą elektroniczną czy korespondencyjną czy osobiście zależy od regulacji prawnych dotyczących danego zagadnienia). Spotkałam się z opinią, że tylko przez platformę usług elektronicznych można taki dokument złożyć….
  Z tego co wiem, nawet w przypadku zamówień publicznych jest możliwe złożenie dokumentacji opatrzonej podpisem certyfikowanym i nie ma tam mowy o „platformach”.

  Jeśli macie jakieś doświadczenia / przemyślenia w tym temacie to proszę o ich przedstawienie.

  #22252
  sabcia
  Uczestnik

  moim zdaniem masz rację.

  #22269
  k-asiek
  Uczestnik

  Masz rację. Podpis kwalifikowany jest równorzędnie traktowany jak podpis odręczny, a strona internetowa urzędu jest urzędowa i za jej pośrednictwem także powinny być przyjmowane sprawy.

  #22281
  alicjajw
  Uczestnik

  Znalazłam artykuł na temat, który wyjaśnia pewne sprawy. Może ktoś zechce skorzystać więc wkleję link:

  here

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.