poniedziałek, 21 września, 2020

dokumentacja medyczna

Home Forum Sektory Służba zdrowia dokumentacja medyczna

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Autor
    Wpisy
    pjoannap
    Uczestnik

przygotowuję się do przeprowadzenia audytu wewnętrznego w zakresie dokumentacji medycznej – bardzo proszę o podpowiedź w przedmiotowej kwestii (na co szczególnie zwrócić uwagę). Za wszelkie sugestie z góry dziękuję!

ziuk
    Uczestnik

Musisz przede wszystkim sprawdzić czy prowadzona dokumentacja jest zodna z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 grudnia 2006r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej, sposobu jej prowadzenia oraz szczegółowych warunków jej udostępniania (Dz.U Nr 247, poz.819)

pjoannap
    Uczestnik

dziękuję za podpowiedź! a czy wystarczy tylko „przegląd” dokumentacji w kancelarii (dokumentacja zakończona) czy dobrze byłoby zajrzeć także na oddziały (dokumentacja w trakcie tworzenia)?

ziuk
    Uczestnik

Przeglad „robót w toku” też jest wżny z uwagi chociażby na aktualnośc dokonywanych wpisów przez poszczególny personel medyczny w odniesieniu do czasu pobytu chorego i prowadzonych czynności.

wojak
    Uczestnik

mała pomyłka – to rozporządzenie jest z 21 grudnia 2006

tamara
    Uczestnik

Witam, na oddziałach i w kom. diagnostycznych można sprawdzić prowadzenie różnych książek tzw. dokumentacji zbiorczej wewnętrznej. Proponuję zwrócić uwagę na to, czy rozpoznanie na karcie informacyjnej jest w jęz. polskim (obowiązek wynikający ze zmiany rozp. w 2007r.) oraz autoryzację poszczególnych dokumentów. Ponadto u nas jest standard, który mówi, ze dokumentacja powinna spływać do kancelarii med. w ciągu 3 dni od wypisu, jeżeli taki przepis masz, to można sprawdzić. Kiedyś przeprowadzałam taki audyt, były duże braki w autoryzacji np. kart informacyjnych, brak zgody pacjenta na przyjecie od szpitala, brak rozpoznania choroby, przetrzymywanie dokumentacji w oddziałach itp.

pjoannap
    Uczestnik

tamara dzięki za podpowiedzi – na pewno skorzystam

aneta
    Uczestnik

[QUOTE BY= tamara] Witam, na oddziałach i w kom. diagnostycznych można sprawdzić prowadzenie różnych książek tzw. dokumentacji zbiorczej wewnętrznej. Proponuję zwrócić uwagę na to, czy rozpoznanie na karcie informacyjnej jest w jęz. polskim (obowiązek wynikający ze zmiany rozp. w 2007r.)

tamara możesz dokładnie sprecyzować gdzie jest mowa o obowiązku wpisywania rozpoznania w j.polskim?
    jeżeli miałabyś jeszcze jakieś sugestie co do audytu dokumentacji medycznej (lub inny forumowicz) to będę wdzieczna. Szczególnie zalezy mi na podpowiedzi w kwestii ryzyk na etapie planowania zadania. Dodam, że w służbie zdrowia pracuję od niedawna i temat jest mi zupełnie obcy.

aneta
    Uczestnik

[QUOTE BY= aneta] [QUOTE BY= tamara] Witam, na oddziałach i w kom. diagnostycznych można sprawdzić prowadzenie różnych książek tzw. dokumentacji zbiorczej wewnętrznej. Proponuję zwrócić uwagę na to, czy rozpoznanie na karcie informacyjnej jest w jęz. polskim (obowiązek wynikający ze zmiany rozp. w 2007r.)

tamara możesz dokładnie sprecyzować gdzie jest mowa o obowiązku wpisywania rozpoznania w j.polskim?
    jeżeli miałabyś jeszcze jakieś sugestie co do audytu dokumentacji medycznej (lub inny forumowicz) to będę wdzieczna. Szczególnie zalezy mi na podpowiedzi w kwestii ryzyk na etapie planowania zadania. Dodam, że w służbie zdrowia pracuję od niedawna i temat jest mi zupełnie obcy.
    [/QUOTE]

aneta
    Uczestnik

nie wiem dlaczego w poprzednich postach nie widać tekstu?

czy ktoś mógłby mi szczegółowo wskazać przepis regulujący wpis rozpoznania w języku polskim – w zmianie rozp. z 2007r. tego nie znalazłam

a jeżeli moglibyście pomóc mi w temacie audytu dokumentacji medycznej w tym ryzyk na etapie planowania byłabym wdzięczna za każdą podpowiedź, jestem nowym pracownikiem służby zdrowia i są to dla mnie zupełnie nowe zagadnienia

tamara
    Uczestnik

Musze wytłumaczyć o co mi chodziło w poprzednim poście, może ktoś skorzysta:
    Obowiązek formułowania rozpoznania choroby w języku polskim w karcie informacyjnej z leczenia szpitalnego od 2007r. wynika z § 16 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2006 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. Nr 247, poz. 1819 z póżn. zm.).
    Przepraszam za skrót myślowy 🙂

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.