czwartek, 18 kwietnia, 2024

dokumenty księgowe

Home Forum Sektory Samorządy dokumenty księgowe

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #9671
    malutki1
    Uczestnik

    Czy księgowy jednostki budżetowej może zaniechać załączania w poczet dokumentacji księgowej list płac potwierdzających wypłaty dla pracowników (bezgotówkowe). procedury wewnętrzne tego nie określają. według mnie listy wypłat powinny być załączane w poczet dokumentacji księgowej jako dowody źródłowe. dokumentacja numerowana jest od początku okresu sprawozdawczego w odniesieniu do zapisów w księgach jednostki, a polecenie księgowania to w tym przypadku „żeden” dowód. nawet nie można wykonać poprawnie kontroli wewnrznej… i sprawdzić jej wykonania. Pozdrawiam!

    #9673
    meg
    Uczestnik

    To nie macie „Instrukcji obiegu i kontroli dokumentów” w której byłoby to zawarte?

    #9674
    malutki1
    Uczestnik

    Jednostki które, sprawdzam nie posiadają takiej dokumentacji, a jeżeli ją mają to niedostosowane do prowadzonej rachunkowości… stąd moje wątpliwości. bardzo miałam nieprzyjemną rozmowę z księgową której zaleciłam wpinanie w poczet dokumentacji list płac. Stwierdziła, że PK wystarczy. ale mi nie wysatrczy… ja chcę jeszcze dowody źródłowe.

    #9676
    mareksp
    Uczestnik

    Myślę, że jednak wystarczy PK w treści odnoszący się do daty i nr-u listy płac. Listy płac mogą być osobno przechowywane ze względu na inny okres wymagany do ich przechowywania niż pozostałych dowodów księgowych. Poza tym może to być wygodniejsze ze względów technicznych i wcale nie ogranicza mozliwości sprawdzenia poprawności ich sporządzenia.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.