czwartek, 1 października, 2020

doradca podatkowy – głównym księgowym jsfp

Home Forum Sektory Samorządy doradca podatkowy – głównym księgowym jsfp

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #4584
    gnieszk
    Uczestnik

    Czy ktoś spotkał sie może z interpretacją art.35 zmienionej ustawy o finansach publicznych (obowiązuje od 01.01.2006 r.), a mianowicie, czy doradca podatkowy może być głównym księgowym jednostki sektora finansów publicznych?

    #4596
    alkman
    Uczestnik

    Głównym księgowym może być osoba spełniająca warunki określone w art.45 ust. 2 ustawy o finansach publicznych.
    Jeżeli doradca podatkowy spełnia warunki określone w art.45 ust. 2 pkt 1 do 3, to może być głównym księgowym w JSFP, ponieważ spełnia jeden z warunków określonych w przepisach art. 45 ust. 2 pkt 4 tj.:posiada świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów (ustawy o doradztwie podatkowym).
    Pozdrawiam

    #5554
    eta
    Uczestnik

    Prowadzenie rachunkowości jednostki powierzono w 2003 roku, a więc w oparciu o „starą uofp”.

    Mam pytanie:
    czy w związku z art. 44 i 45 „nowej ustawy ofp” należy dokonać ponownego powierzenia obowiązków i odpowiedzialności w zakresie prowadzenia rachunkowości jednostki?

    I tak przy okazji: czy powierzenie = zakres obowiązków i odpowiedzialności podpisany przez pracodawcę i pracownika (głównego księgowego)?

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.