czwartek, 28 marca, 2024

Dotacja dla organizacji pozarządowej

Home Forum Sektory Samorządy Dotacja dla organizacji pozarządowej

Oglądasz 2 wpisy - 16 z 17 (wszystkich: 17)
  • Autor
    Wpisy
  • #16783
    k-asiek
    Uczestnik

    u mnie na kopercie z ofertą jest datownik zlożenia. Co do klubów sportowych szkolnych są to szczególne kluby i jeśli w statucoie mają zapis o realizacji zadań publicznych może otrzymywac dotację. W innych stowarzyszeniach zwróć uwagę na zapis we wpisie z KRS -u, czy jest tam wpis że jest to organizacja pożytku publicznego i to rozwiązuje twoje problemy. Co do wyodrębnienia ewidencji środków z dotacji, to taki obowiązek istnieje. Moim zdaniem wystarczające jest aby dokumentacja księgowa była wyodrębniona z pozostałych no i oczywiści odrębne konto na dotację. Podmioty w zakresie środków publicznych muszą wprowadzić polityki rachunkowości jak jesnostki sektora finansów publicznych (wyjątek kościelne osoby prawne).

    #16784
    k-asiek
    Uczestnik

    I jeszcze gwoli informacji, bo u mnie jest to problem, wiekszość klubów sportowych nie powino otrzymywać dotacji, gdyż aby zawodnicy mogli brać udział w zawodach sportowych muszą mieć licencję, a to jest na podstawie ustawy o sporcie kwalifikowanycm sportem kwalifikowanym nie podlegającym ustawie o pozytku. Znalazałam na to orzeczenie sądu. Niestety u mnie olali moją sugestię w sprawie sportu kwalifikowanego.

Oglądasz 2 wpisy - 16 z 17 (wszystkich: 17)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.