piątek, 19 kwietnia, 2024

dotacje celowe

Home Forum Sektory Samorządy dotacje celowe

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #14852
    k-asiek
    Uczestnik

    mam gorącą prośbę o pomoc, własnie zaczynam audyt nt dotacje dla jednostek sektora finansów publicznych. Czy gmina musi podpsać umowę z własnym(podległym) zakładem budżetowym i jednoasta budżetową na dotację celową? I po drugie czy zakład budżetowy może otrzymać dotację podmiotową, skoro uofp mówi tylko o przedmiotowej, celowej i inwestycyjnej?

    #14856
    terka
    Uczestnik

    Ustawa mówi też o podmiotowej (art. 25 ust. 5 – W zakresie określonym w odrębnych przepisach zakład budżetowy może otrzymywać dotację podmiotową lub dotację celową na dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji.) Owe przepisy odrębne, to przepisy rangi ustawowej, więc nie może to być np. uchwała rady gminy.
    Na razie nie przychodzi mi do głowy, jakie to mogą być przypadki.

    #14857
    terka
    Uczestnik

    Przepraszam, zagalopowałam się – tamten przepis dotyczy zasad ogólnych, w samorządzie faktycznie – ino przedmiotowe, celowe i inwestycyjne.
    Poczytałam 😀 i moim zdaniem nie może otrzymać. Byłoby to dofinansowanie dzialności, a przeciez z założenia ma się on samofinansować (pokrywa koszty swojej działalności z przychodów własnych, z zastrzeżeniem możliwości otrzymania dotacji, o których pisałaś)

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.