środa, 20 stycznia, 2021

Dotacje gminne

Home Forum Sektory Samorządy Dotacje gminne

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #7371
  noemi370
  Uczestnik

  Witajcie,

  Proszę o podpowiedź. Gmina udzielała dotacji celowej dla klubu sportowego. Trenerzy w klubie sportowym otrzymywali wynagrodzenie za pracę na podstawie składanych rachunków po zakończeniu kwartału. Wartość zamówienia przekraczała 6.000 Euro. czy w takim przypadku klub sportowy powinien zorganizować przetarg?
  Sytuacja dotyczy ustawy przed majowymi zmianami. Za pomoc dziękuję

  #7389
  dorotab
  Uczestnik

  cześć. w przedmiotowej kwestii odsyłam do komentarza do art. 3 pzp /pkt 23/ opracowanego pod redakcją Czajkowskiego zamieszczonego na stronach UZP.

  #7390
  noemi370
  Uczestnik

  Dziękuję za podpowiedź. Czym skutkuje w takim przypadku nie zastosowanie ustawy do zamówienia finansowanego ze środków doracji celowej?
  Pozdrawiam

  #7391
  adela
  Uczestnik

  Nie bardzo rozumiem. Gmina dała zlecenie na realizację jakiegoś zadania i to realizuje klub zatrudniający trenerów, jaki przetarg? Najlepiej zrobić postępowanie o pożytek publiczny i płace trenerów były by już w kalkulacji oferty.

  #7396
  noemi370
  Uczestnik

  W tym przypadku z klubem zawarto umowę zgodnie z przepisami o działalności pożytku publicznego. W ofercie w punkcie zasoby kadrowe wpisano trenerów. W innym miejscu wpisano, że działacze klubu pracują społecznie.
  Czy w takim razie należy zastosować ustawę pzp. To samo samo dotyczy dowozów na mecze. Wykonują je działacze klubu a rozliczają na podstawie delegacji.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.