czwartek, 13 maja, 2021

Drogownictwo

Home Forum Sektory Samorządy Drogownictwo

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #12308
  ajuri
  Uczestnik

  Witam, czy wśród Was są osoby pracujące w powiatowych, wojewódzkich, miejskich zarządach dróg, generalnych dyrekcjach dróg krajowych? Jakie tematy zadań audytowych już zrealizowaliście, a jakie planujecie na przyszły rok? Jak się domyślacie, zaczynam się zastanawiać nad planem na 2008, stąd to pytanie.
  Pozdrawiam 🙂

  #12332
  agnisia
  Uczestnik

  Ja mam zplanowany audyt – zimowe utrzymanie dróg w Powiecie. Sama niewim jak się do tego zabrać bo temat bardzo złożony. Zaobserwowałam totalny brak kontroli nad wykonawcami, niewim czy nie skuszę się na obserwację podczas jakiejs zamieci śnieznej:smile:

  #12344
  ajuri
  Uczestnik

  Ja do tej pory zrobiłam zadania dot. zajęcia pasa drogowego, inwentaryzacji, projekt unijny- przebudowa drogi, zadanie związane z wew. organizacją, sprawozdania finansowe. Na przyszły rok wypadałoby zaplanować coś więcej z drogownictwa.

  #12345
  kules
  Uczestnik

  Co prawda pracuję w powiecie, ale zarząd dróg też nam podlega i dlatego wiedząc, że to skostniała instytucja – taki relikt minionych czasów – już w zeszłym roku postanowiłem, że w 2008 do nich zawitam. Interesuje mnie szczególnie:
  -w jaki sposób Zarząd Dróg opiekuje się drogami,
  -jak powstają plany remontów, kto decyduje i na podstawie jakich kryteriów o kolejności remontów dróg,
  -jak sprawdza i ocenia się stan techniczny dróg i obiektów drogowych – czy się to wogóle porządnie robi i jaki ma to wpływ na plany remontów
  Zapewne jest w praktyce tak, że jak np. radny chodzi i płacze to mu się dróżkę naprawi w gminie i to jest podstawowe kryterium wyboru.
  No ale może się mylę? Zobaczymy

  ps. wrzucę sobie takie zadanko na lato i zrobię kilka wycieczek terenowych w ramach konfrontacji dokumentów z rzeczywistością – zawsze w słonku i ciepełku będzie przyjemniej pojeździć po lasach niż jesienią się męczyć

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.