piątek, 12 sierpnia, 2022

Dylemat

Home Forum Sektory Służba zdrowia Dylemat

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #16558
  paris
  Uczestnik

  Urzędowy Wykaz Środków Farmaceutycznych i Materiałów Medycznych dopuszczonych do obrotu wskazuje dokładnie jakie produkty do czego zaliczamy oraz że jest podział na leki i wyroby medyczne.A co jest zaliczane do sprzętu jednorazowego użytku,jako takiej definicji nie ma.Jak więc podzielić magazyny ?Czy na 2 magazyny:leki oraz wyroby medyczne.U nas jest konkretnie poplątane.Skoro zgodnie z ustawą apteka zajmuje się obrotem leków i wyrobów medycznych ,to czy jest to u was jeden magazyn i jedna ewidencja.

  #16560
  phobos
  Uczestnik

  w mojej jednostce jest magazyn leków i wyrobów medycznych oraz sterylny magazyn medyczny (strzykawki, igły i reszta sprzętu jednorazowego użytku). Pierwszy prowadzi Apteka a drugi Sekcja Gospodarki Magazynowej. Pierwszy prowadzony jest z wykorzystaniem systemu informatycznego Apteki a drugi systemu fin-ks.

  #16563
  paris
  Uczestnik

  Chodzi o to ,że zgodnie z wykazem materiałów medycznych to strzykawki i igły do nich należą a więc ich obrót powinien być przez aptekę.
  U nas nie jestem w stanie stwierdzić ilości leków na danym oddziale .Czy prowadzą u was oddziały”ręcznie” ewidencję przychodowo -rozchodową.

  #16564
  phobos
  Uczestnik

  pielęgniarki w zależności od posiadanego czasu tzn. albo na bieżąco albo przy wypisie pacjenta, wklepują leki z kart zleceń lekarskich do systemu informatycznego. Teoretycznie istniałaby możliwość stwierdzenia stanu magazynowego leków na danym oddziale szpitala na konkretną chwilę.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.