niedziela, 28 listopada, 2021

Dyrektor a Główny księgowy

Home Forum Sektory Resort sprawiedliwości Dyrektor a Główny księgowy

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #23064
    wojtania
    Uczestnik

    Czy jeśli w jakimś sądzie nie ma na etacie głównego księgowego a jego obowiązki pełni dyrektor sądu, to czy ów dyrektor spełnia każdorazowo wymogi w zakresie wykształcenia o których mówi ustawa o finansach publicznych?

    Chodzi o art 52 ust 2 pkt 5 UOFP….

    #23066
    terka
    Uczestnik

    Pewnie to kolejne zagadnienie z rodzaju „zaczepnych”:wink: pokazujących nielogicznosci naszego prawa i ułomności codziennej praktyki, ale zbiorę się na odwagę i napiszę:wink:
    W mojej ocenie ustawodawca nie wymaga, aby dyrektor w takiej sytuacji spełniał wymogi określone w art. 54 ust. 2 pkt 5 uofp, tj. wykształcenie ekonomiczne.
    Takie wykształcenie mam mieć główny księgowy. A dyrektor nie jest głownym księgowym, choćby nawet pełnił obowiązki g.k.
    Odrębną kwestią jest, czy ustawodawca dopuszcza i sankcjonuje taką sytuację.
    Myślę, że powinniśmy raczej rozważać, czy jest prawnie dopuszczalne, aby kierownik jednostki sektora finansów publicznych mógł nie posiadać na etacie głównego księgowego.

    #23077
    wojtania
    Uczestnik

    …oczywiście masz rację.

    Problem dotyczy tych sądów, w których Dyrektor pełni jednocześnie rolę głównego księgowego …o ile gdzieś takie przypadki się zdarzają.

    Inne wymogi kwalifikacyjne dotyczą przecież Dyrektora sądu, a inne głównego księgowego.

    I tu właśnie jest problem, o ile w sądzie jest Dyrektor a nie ma głównego księgowego… 🙄

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.