niedziela, 7 sierpnia, 2022

Dyrektor – koordynatorem w PO KL

Home Forum Sektory Samorządy Dyrektor – koordynatorem w PO KL

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #20647
  123456
  Uczestnik

  Witam koleżeństwo audytorów.
  Mam pytanie : Koordynacja w Projekcie oświatowym została przez samorząd zlecona dyrektorowi szkoły. Trzeba by mu za te czynności zapłacić. W budżecie projektu zaplanowano tą funkcję w formie zatrudnienia personalnego , bez wskazania czy wmowa o pracę czy forma cywilno prawna. Jakie zdaniem waszym było by najlepsze rozwiązanie , zachowując jednicześnie tą funkcję dla dyrektora szkoły. Ktoś namieszał we wniosku , a mnie przyszło prostować w ramach czynności doradczych.
  Jeśli macie jakieś doświadczenia , opinie , to będę wdzięczny za każde wskazania. Pozdrawiam bardzo ciepło .

  #20677
  heronom
  Uczestnik

  Proponuję dodatek specjalny

  #20720
  jadtra
  Uczestnik

  Czy temat jeszcze aktualny? Jeżeli tak to daj znać 123456.
  Projekt oświatowy bez wskazania numeru projektu … Miałam zblizony przypadek, ale jak bardzo ?? napisz coś więcej.

  Niedawno byłam na szkoleniu i pytałam prowadzącego WIELKIEGO fachowca w zakresie między innymi: wskazania we wniosku bardzo szczegółowo, że koordynatorem będzie taka , a taka osoba , która w tym samym czasie pełni funkcję dyrektora szkoły. Pytałam co z przetargiem, ale nie otrzymałam odpowiedzi.
  Odpisz 123456

  #20721
  adela
  Uczestnik

  Prowadzenie kordynacji projektu i określonych działań nie należy do obowiązków dyrektora. Według opinii prawne w naszej gminie, burmistrz może zawrzeć z dyrektorem umowę cywilnoprawną.

  #20727
  123456
  Uczestnik

  Co sądzicie , w przypadku umowy- cywilno prawnej z dyrektorem , na tzw. koordynację projektu należy zastosować nabór z udziałem procedury konkurencyjności ( tzw. przetarg ofertowy). Czy wójt z własnym pracownikiem /dyrektorem szkoły może to uczynić pomijając zasady konkurencyjności , tylko tak zwyczajnie – bez żdnego zbierania , wcześniej rozsyłania ofert. …

  #20732
  anita
  Uczestnik

  a ja się spotkałam z taką interpretacją, że dyrektor z racji funkcji sprawuje nadzór nad całokształtem działań jednostki, a więc również nad realizowanym projektem, tak więc umowa cywilna na koordynację, to jest powielanie podstawowych obowiązków. Ale moim zdaniem jeśli w umowie cywilnej nie ma sformułowania nadzór to jest to do obronienia

  #20734
  cps
  Uczestnik

  Kr4ótko.
  1.Jeśłi cała kwota zlecenia w budzecie przekaracza bariere UZP musi byc przetarg niezaleznie od tego co chce samorząd.Warunki przetargu okresla ustawa a w jej konekwencji prawdopodobnie jakis regulamin opracowany na tej podstawie w jst
  2. Dyrektor moze startowac.
  3. Jeśli dostanie zlecenie to musi prowadzic ewidencje godzin przepracowanych dla projektu ( miesięczne rozliczenie czasu pracy)
  4. Propopzycja unikniecia.
  Umowa o prace z Dyrektorem .Wtedy nie jest potrzebne stosowanie UZP. Ewidencja czasu pracy potrzebna
  Jesli kwota ponizej – rozwiazanie z Regulaminu zamówień w jst.

  #20741
  jama
  Uczestnik

  A ja chciałabym tu poruszyć inny wątek. Z tego co przeczytałam, nie do końca rozumiem co to za projekt. Kto jest Beneficjentem – organ, czy szkoła, a może szkoła z organem są tylko uczestnikami, a projekt jest zewnętrzny. Dyrektor jest owszem kierownikiem jednostki budżetowej, ale zasadniczo wykonuje zadania oświatowe i prawdopodobnie wynagradzany jest z karty nauczyciela. Niekoniecznie musi się znać na zarządzaniu projektem. Zasadniczo przy niektórych znanych mi systemowych projektach komplementarnych Dyrektor szkoły odpowiada za sprzęt do zakupionych pracowni, a w projektach miękkich niezależnie od swojej organizacyjnej funkcji musi koordynować merytoryczną zgodność wykonawcy projektu z programem rozwojowym szkoły. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy, aby koordynatorem był zastępca. Nie wyobrażam sobie, aby np. zajęcia pozalekcyjne były koordynowane i wykonywane przez zewnętrznego wykonawcę bez kompatybilności z programem szkoły, znajomości umiejętności uczniów. Wiem, że są interpretacje IZ dopuszczające Dyrektora jako Koordynatora. Ale to zależy od roli w projekcie.

  #20743
  cps
  Uczestnik

  Po pierwsze to projekt z POKL jak w tytule posta 12345 a więc miekki a wiec zakupy z ERDF to najwyzej 10% z c-f.
  PO drugie- 12345 robi czynnośc doradczą bo musi ratowac tyłek swoim pracodawca na wypadek przyszłego audytu projektu.
  po trzecie – pragmatyczne
  po czwarte – list powyżej jest na dyskusje na goldenline a nie tutaj
  po piate- kluczem jest istniejace rozwiazanie (regulamin ,zarzadzenie) w tej jst dot UZP.Bez tego cała dyskusja nie ma sensu.

  #20746
  jadtra
  Uczestnik

  cps i inni W moim przypadku nie było konkursu na koordynatora chociaż kwota wynagrodzenia za 2 lat projektu przekraczała 14 tys. euro. We wniosku na projekt opisane zostały doświadczenia przyszłego koordynatora ze wskazaniem konkretnych projektów, w których uczestniczył. Brakowało tylko jego nazwiska. EWIDENTNIE tylko jedna osoba mogła zostać tym koordynatorem. Nawet gdyby był przetarg.
  Gmina podpisała umowę zlecenia z osobą, którą burmistrz zatrudnia jako dyrektora szkoły. Czas pracy w dużym zakresie pokrywa się (zwróciłam na to uwagę ale powiedziano mi, że ten człowiek jest bardzo robotny 😯 ….)
  Ale wracając do tematu. Zapytałam na szkoleniu bardzo uczoną osobę, wielkiego praktyka, znaną chyba wszystkim audytorom jst czy w takiej sytuacji gdy jeszcze projekt się nie zakończył faza 1/3 można coś zrobić aby pozostałe wynagrodzenie koordynatora nie zostało przez przyszłych kontolerów zlecone do oddania jako niekwalifikowane bo nie było przetargu ? Otzrymałam tylko stwierdzenie, że wniosek został źle napisany gdyż nie można tak szczegółowo opisywać zatrudnienia osób tj. faktycznie dopuścić tylko jedną osobę (zasada konkurencyjności nie spełniona, a dotyczy gminy) . Stwierdził, że Urzad Marszałkowski powinien odrzucić taki wniosek i że to teraz nasz problem, ale kasa będzie do zwrotu :mrgreen:
  Powiedział, że „sam” odrzucał takie wydatki jako niekwalifikowane bo bez zachowania procedury zam. pub.
  Czy tak faktycznie jest. Prokejkt jest z POKL.
  W moim urzędzie to nikogo nie obchodzi, ale jako audytor chcę mieć wiedzę czy z takiej sytuacji można wybrnąć. ❗ ❗ ❗
  Może sprytna zmiana do wniosku w części dot. koordynatora??? słyszałam że niedopuszczalne

  Pozdrawiam wakacyjnych forumowiczów, 😀 u mnie w pracy w pokoju wczoraj było 33 st .C (od strony północnej przy przymkniętych oknach podczas upału) i przeżyłam. Szef nie jest zły i 1/2 załogi idzie o 14-tej do domu 😀 co drugi dzień.

  #20750
  cps
  Uczestnik

  1.czy jest Regulamin wewnetrzny dot zam.pub w jednostce? a jak jest to co tam jest gdy wykonawca usługi powyzej barierki moze byc tylko podmiot A( w tym przypadku ze wzgledu na doswiadczenie projektowe).

  2.To nie jest problem czasu pracy to jest problem rozliczenia czasu pracy prowadzonego i akceptowanego (potwierdzanego ) przez zlecajacego co miesiac.
  Brak rozliczenia czasu pracy w tej sytuacji to zwrot kasy pewny ( oczywiscie brak prztargu też).

  Jeśłi jesteś w 1/3 projektu – popros o zlecenie na audyt. Zrób audyt projektu, wywal błedy, kaz poprawic i uratujesz reszte.
  Tam bedzie jeszcze kara za niezastosowanie UZP i to moze zabolec.
  Nawet jesli 100% wskazań jest na konkretnego kandydata do zatrudnienia (na zlecenie) to i tak trzeba robic przetarg. Ustawa dura sed Ustawa.
  Jeszcze raz powtarzam – jedyne wyjscie tej sytuacji w wyniku czynnosci doradczych audytora – umowa o prace ( moze byc 1/2 etatu za 20 000 miesiecznie bo przeciez nie ma takiego taryfikatrora jak kierownik projektu). Ma to nie odbiegac od płac w srodowisku ale ich wysokość mozna zawsze uzasadnic iloscia pracy i brakiem porównań dla tego typu [projektów swodowisku . ( Miałem propozycje zostania kierownikem projektu za 12000 )

  #20752
  jama
  Uczestnik

  CPS wiem, że jest to projekt miękki, ja mając na myśli zakupy myślałam o takich projektach komplementarnych z którymi się spotkałam, że z RPO zakupy, a szkolenia z PO KL na sprzęcie zakupionym. To gwoli wyjaśnienia. O ile zrozumiałam, to zapytanie i czynność doradcza nie dotyczyła problemu zamówienia publicznego tylko możliwości powielania funkcji. Jak dla mnie to powinna być wolna ręka z UZP, ze wskazaniem jednego wykonawcy (musi być zgodność z programem szkoły). A co do funkcji, to zależy jeszcze jaki ma zakres obowiązków Dyrektor szkoły. Czy jest tam coś o projektach ? Jeśli Beneficjentem jest np.gmina, a we wniosku o dofinansowanie wskazany jest do podejmowania decyzji np. Burmistrz to Dyrektor powinien mieć według mnie odrębne upoważnienie od niego do projektu wydane na podstawie ustawy o samorządzie i płacone w „pensji”. W przypadku gdyby upoważnienia nie miał to mógłby dostać zlecenie ze wskazanymi zadaniami Koordynatora. To oczywiście tylko moje podejście do tego zagadnienia.

  #20776
  jadtra
  Uczestnik

  cps – dzięki za stanowisko.
  Zrobiłam audyt, wskazałan to co napisłeś. Podałam informacje od wykładowcy w zakresie dot. zam. pub. też nie słuchali. Ja :mrgreen: zrobiłam swoje , ale nie osiągnęłam celu. a przecież ….. finanse są publiczne.

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.