wtorek, 16 kwietnia, 2024

dyscyplina budzetowa

Home Forum Sektory Samorządy dyscyplina budzetowa

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #14615
    monika33
    Uczestnik

    Chciałam się Was podpytac w sprawie dyscypliny budżetowej. Czy zobligowany jest do zawiadomienia do rzecznika w sprawie naruszenia dyscypliny budżetowej kontroler czy kierownik jednostki?Głównie chodzi mi o to gdy w przypadku naruszenie dyscypliny ja jako kontroler zgłaszam to swojemu kierownictwu, wręcz pisze w protokolach i materialach pokontrolnych. Czy to ja jestem dalej zobligowana do dalszego działania czy to mój kierownik? Czytając regulamin i ustawę o naruszeniu dyscypliny jest powiedziane tylko o kierowniku jednostki. Ale nie wiem, może sie mylę.
    Prosze o podpowiedź.

    #14616
    zosia
    Uczestnik

    Witaj

    Jabys nie czytała – to w każdym przypadku podmiotem uprawnionym jest kierownik jednostki. Tak jak piszesz – opisujęsz stan rzeczy, dajesz kierownikowi i to on i tylko on decyduje co z tym fantem zrobić, zawiadomic komisje czy też nie. Ale tak po koleżeńsku radzę Ci zrobić 1 egz. pisma zawiadamiającego więcej i go sobie zostawić w sytuacji kiedy odmowa podpisywania zawiadomień przez kierownika będzie się powtarzała ( tak dla własnej obrony – w razie czego )

    pozdr.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.