piątek, 19 kwietnia, 2024

Dyscyplina fin – Rb-28S

Home Forum Sektory Samorządy Dyscyplina fin – Rb-28S

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #12623
    jadtra
    Uczestnik

    Prośba o pomoc bbbbb. pilne !!!!
    Jeżeli jest naruszenie dyscypliny fin pub (bo inne dane były w sprawozdaniach Rb-28S w 2005r. z wykonania planu wydatków budżetowych jst niż zapisane w ewidencji księgowe art. 18 pkt. 2 ustawy , czy naruszenie dyspliny nastąpiło także przez głównego księgowego, jaka podstawa prawna i z jakich ustaw.
    Mam to zrobić na przedwczoraj 👿 – dostałam polecenie :mrgreen:

    #12627
    jadtra
    Uczestnik

    Dopisuje, że wiem iż ksiegowa prowadziła księgi rachunkowe z naruszeniem ustawy o rachunkowości w szczególności :
    – art. 24 ust. 1 – nie były prowadzone rzetelnie i bezbłdnie bo zapisy nie odzwierciedlały stanu rzeczywistego , były błedy w księgowaniach,
    – i chyba art. 24 ust.4 pkt. 1 dekretacje z Wb wyciągu bankowego nie pozwalały jednoznacznie sprawdzić jakiego dowodu dotyczyły.

    Pytanie czy nierzetelne , z błedami prowadzenie ksiąg rachunkowych – bo błedna sprawozdawczość, to właśnie ta podstawa do podania głównej księgowej na dyscypline finansów publicznych, gdyż jej kierownik jednostki powierzył prowadzenie rachunkowości jednostki ….

    #12633
    ewakj
    Uczestnik

    oczywiście, że tak główny księgowy sporządzając sprawozdania odpowiada za jego terść, a więc zgodność z danymi z ewidencji księgowej. Poza tym podpisuje sprawozdanie, więc odpowida za jego treść merytoryczną.

    #12639
    jadtra
    Uczestnik

    Dzięki za potwierdzenie ewa ki .
    Miłego tygodnia 😀

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.