czwartek, 21 stycznia, 2021

Dyscyplina Fin.Pub. w jednostce kultury

Home Forum Sektory Samorządy Dyscyplina Fin.Pub. w jednostce kultury

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #16354
    leszcze
    Uczestnik

    Witam!
    Jednostka kultury wydała kasę ze swego budżetu nieco więcej niż wynikało to z planu finansowego – no i w trakcie 2008 roku na płace już funduszy zabrakło.

    Czy da się udowodnić Dyrektorowi tej jednostki że złamał dyscyplinę fin. pub.?

    Pisząc zgłoszenie do Rzecznika DFP, należy wskazać artykuł w ustawie o odpowiedzialności za naruszenie DFP, który został naruszony (no i dowody).
    Z komentarzy do w/w ustawy wynika,że przypadek ten pasuje do art. 11 ust. 1 lub art. 15 (a może do obu).

    Art. 11 ustawy o odpowiedzialności za DFP mówi o wydatkach bez upoważnienia, a jednostka kultury rozlicza się w zasadzie wg kosztów (który nie zawsze jest wydatkiem).

    Z kolei art. 15 mówi o zaciągnięciu zobowiązania bez upoważnienia. Zakładam że granicą upoważnienia dla Dyrektora jest przyjęty plan finansowy jednostki (ten jednak może być na bieżąco zmieniany przez Dyrektora), w związku z art. 36 ustawy o finansach publicznych oraz art. 27 ust. 3 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

    Dzięki za info!
    Pozdrawiam,

    #16355
    j
    Uczestnik

    przekroczenie planu

    #16359
    leszcze
    Uczestnik

    [QUOTE BY= jędrek] przekroczenie planu[/QUOTE]
    dzięki!
    … ktoś jeszcze coś doda, bo jędrek najwyraźniej wyznaje zasadę: „mądrej głowie dość dwa słowie”

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.