czwartek, 28 marca, 2024

dziwne konkursy na audytora

Home Forum Sektory Samorządy dziwne konkursy na audytora

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
  • #9198
    podinspektor
    Uczestnik

    Witam. chciałbym się podzielić moimi obserwacjami. śledziłem ogłoszenia o konkursie na audytora wewnętrznego w sąsiednich urzędach gmin i powiatów, które były ogłoszone przed wejściem nowych przepisów (zm. ust o fin . publ.) Co ciekawe 3 konkursy jakimś trafem zakończyły się niczym tzn. brak kandydatów lub zaproponowane warunki nie zadawalały kandydata. Takie informacje otrzymałem po telefonie do tych jednostek, a na pytanie kiedy zostanie ogłoszony następny konkurs usłyszałem że narazie nie bo zmieniły się przepisy i nie ma już obowiązku zatrudniania audytora. Od pracowników tych że urzędów usłyszałem, ze po konsultacjach z innymi ościennymi jednostkami ustalono iz do czasu wyklarowania sytuacji prawnej nie będa ogłaszane konkursy na AW. bo osoby które mają zaświadczenia z MF nie widnieją wymienieni w nowelizacji uofp.
    Analizując te fakty podejrzewam, że osoby które zostały wyłonione z naboru na stanowisko AW zostały zaproszone na rozmowy ostateczne w spr. warunków pracy do kierowników jedn. już po ogłoszeniu zmian do uofp i po prostu zaoferowano im śmieszne pieniądze za pracę tak aby kandydat nie zdecydował się na przyjęcie etatu.

    Wiem że uzasadnienie pań do których dzwoniłem jest kuzik warte bo przepisy prawa mówią wyraźnie o tym kto może być audytorem i w jakich jednostkach audyt się prowadzi ale mamy pierwszy przykład i konsekwencje usunięcia z art…. zapisu że audytorami mogą być osoby z zaświadczeniem MF.

    Myślę że będzie ciężko z pracą, już nie mówię o tym jaką kierownicy jednostek będą chcieli zaoferować płacę AW II kategorii na którą nas skazali ……

    smutne ale chyba realnie prawdziwe

    #9199
    m
    Uczestnik

    no to zaczyna się…nie wygląda to najlepiej jak widać z Twoich obserwacji:sad:

    #9200
    michalp
    Uczestnik

    Nie zgadzam się z twierdzeniem,że osoby będące audytorami na podstawie zdanego egzaminu w MF są audytorami drugiej kategorii. Świadczy o tym chociażby zapis ustawy zmieniającej „Osoby, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy złożyły z wynikiem pozytywnym egzamin, o którym mowa w art. 60 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, stają się audytorami wewnętrznymi w rozumieniu ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jeżeli spełniają kryteria określone w art. 58 pkt 1-4 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą”

    #9201
    las
    Uczestnik

    Ja też widziałem już wymagane kwalifikacje w niektórych ogłoszeniach na aw. Niestety w żadnym nie wymieniono wymogu zdanego egzaminu przed komisją. Za to inspektorzy NIK, KS i biegli rewidenci świetnie się nadają (oczywiście byli jeszcze aw z papierami m/nar). Zostaliśmy zepchnięci na margines. Na razie.

    #9202
    michalp
    Uczestnik

    Właśnie przeczytałem takie ogłoszenie o pracę w którym faktycznie brakuje osób będących po egzaminie na audytora w MF. Ale może to brak kompetencji ze strony ogłaszającego?! Patrząc jednak realnie kto z biegłych rewidentów, inspektorów NIK czy posiadających CIA czy CGAP chce pracować w urzędzie miasta??? wątpię!!!

    #9203
    ilka
    Uczestnik

    A gdzie Wy znajdujecie te ogłoszenia? ja szukam już od dłuższego czasu i nic nie znajduję :sad::sad::sad::sad::sad:

    #9214
    mama0454
    Uczestnik

    Pytanie do podinspektora :
    Ile, wg Ciebie, powinien zarabiać (brutto) audytor zatrudniony w urzędzie niewielkiego miasta ?
    Tak od siebie, to z tymi zarobkami naprawdę nie jest najlepiej.

    #9215
    podinspektor
    Uczestnik

    na pewno nie 2100 brutto w jednostce która ma budżet 120 mln bo z taką się spotkałem?

    to jest kpina

    #9216
    juror
    Uczestnik

    Widzicie, a ja pisałem na ten temat, że nas będą lekceważyć. Każdy czyta ustawę o finansach i w niej nas nie ma ❗ Proponowałem zaskarżyć ustawę do TK i co, sam mam to zrobić ❓ Od czego jest SAW, dlaczego nic nie robi to stowarzyszenie ❓ ❓ ❓ Wstyd, naprawdę wstyd, żeby sobie lekceważyć audytorów, którzy należą do SAW i płacą składki. Widać zarządowi nie zależy na ludziach, tylko na kasie. Schowali głowę w piasek. Apeluję do Was o wielcy prezesi, obudźcie się i zacznijcie wreszcie coś robić dla ludzi, których reprezentujecie.

    #9217
    kacha
    Uczestnik

    Niestety macie rację. Nasza sytuacja nie wygląda najlepiej. Z ustawy o finansach nie wynika, że możemy pracować jako audytorzy. Jesteśmy załatwieni, właściwie ten papier można wrzucić do kosza. Szkoda tylko czasu, energii, pieniędzy, a w przypadku, gdy ktoś zmienił specjalnie pracę, ma teraz zafundowaną NIEPEWNOŚĆ. 👿

    #9218
    izmi
    Uczestnik

    cóż… niektórzy zachowują się niczym chowające głowę w piasek strusie 😕 już wcześniej były „odezwy” do Prezesów i jakoś to się rozeszło po kościach…
    co prawda praw nabytych nie mogą nam zabrać, ale niewiele osób czyta ustawę zmieniającą – łatwiej przeczytać text jednolity; a w nim jak wiadomo nas nie ma 👿
    i co?? mamy dawać potencjalnym pracodawcom ustawę zmieniającą?? może tylko sam art. 23 tejże ustawy ?? a może do papierów aplikacyjnych dołączać komunikat ze strony MF ?
    achhhhhh… szkoda słów

    #9219
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    A mi się jednak wydaje, że trochę niepotrzebnie panikujecie. 🙂 🙂 Przecież zapis o tym, że możemy dalej być audytorami, znalazł się w ustawie. Po prostu osoba, która jest odpowiedzialna za sporządzanie ogłoszeń o konkursie na audytora nie pokusiła się o to, żeby dojechać aż tak daleko i to sprawdzić. Wynika to tylko z braku należytej staranności i wiedzy tej danej osoby. A tak nawiasem mówiąc gdzie Wy te ogłoszenia znajdujecie? Ja czytałam kilka wczoraj i we wszystkich była mowa o audytorach z egzaminem….Poczekajcie trochę i się nie denerwujcie. Sytuacja napewno się wyklaruje.

    Co prawda zgadzam się z tym, że mogli umieścić osoby z egzaminem pośród innych – tak byłoby po prostu zręczniej… chociaż to i tak nie zmienia tego, że audytorami jesteśmy nadal.

    Trochę optymizmu na miły początek dnia – tego wszystkim życzę.

    #9222
    izmi
    Uczestnik

    lainy – tu nie chodzi o panikowanie 🙂
    raczej o przyzwoitość i ułatwienie ludziom życia /nie tylko nam ale również pracodawcom/

    #9226
    Anonim
    Nieaktywny

    W sumie masz rację – gdyby było tak jak mówicie – byłoby przyzwoicie…
    Tymczasem niestety, jakość prawa tworzonego przez ustawodawcę wielokrotnie nie jest najwyższa i niektóre zmiany nie są do końca przemyślane. Pozostaje nam tylko nadzieja na przyszłość, że nie będzie gorzej 🙂 🙂

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.