poniedziałek, 28 września, 2020

egzamin 5 września

Home Forum Egzaminy egzaminy egzamin 5 września

• This topic has 37 odpowiedzi, 23 odpowiedzi, and was last updated 13 years temu by eo.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 38)
  • Autor
    Wpisy
    stamag
    Uczestnik

mam pytanie czy ktoś przygotowuje się do wrześniowego egzaminu?

violka
    Uczestnik

czesc
    tak juz sie wzielam za to wszystko i mam mieszane uczucia bo wydaje mi sie ze bedzie duzo nowych pytan bo zmienily sie rozporzadzenia zwiazane z audytem na poprzednim egzamie bylo malo nowych pytan a teraz moze sie okazac roznie

stamag
    Uczestnik

cześć! mam takie same uczucie, wertuje testy i czytam ustawy totalny mętlik w głowie

ramoja
    Uczestnik

Jasne że się przygotowuję na 5-go września
    i pewnie pozostali też dlatego ciągle siedzimy w ustawach i pytaniach , na zadanie to stawiam raczej na rachunkowość dawno nie było , albo
    na jekąś metodę analityczną
    pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia
    przed salą egzaminacyjną , bo dziś juz na stronie internetowej jest lista kto się zakwalifikował
    POWODZENIA WSZYSTKIM I SOBIE TEŻ ŻYCZĘ A PRZEDE WSZYSTKIM SZCZĘŚCIA!!!!!!!!!!!!!!!!

agaj
    Uczestnik

Witam wsztstkich!
    Przeglądając internet natknęłam się na tę stronkę i chciałabym, aby ktoś wytłumaczył mi, co tak naprawdę robi audytor. Czy jest to osoba zatrudniona w JST, czy może podobnie jak biegły rewident pracuje na zlecenie danej firmy. Wszyscy którzy w tej chwili uczą się do egzaminu pracują w JST i mają np. szansę na awans czy po prostu dokształcają się dla siebie.
    Przy okazji życzę wszystkim powodzenia.

dorota1
    Uczestnik

dziś wiele osób walczy już ze stresem i wiedzą na egzaminie, ciekawe jakie zadanie tym razem jest, powodzenia przede wszystkicm dla nich a nade wszystko dużo ale to dużo szczęścia życzę

galis
    Uczestnik

Tak informacja dla zdających egzamin: w projekcie zmian do ustawy o finansach publicznych został zlikwidowany egzamin na audytora wewnętrznego. Tak sie zastanawiam czy teraz zwrócą pieniądze tym osobom które zdawały egzamin bo się okazuje ze chyba niepotrzebnie.

elach
    Uczestnik

czy ktoś wie co było na egzaminie pisemnym 5 września

wika
    Uczestnik

witam! galis skąd masz takie informacje ❓

ewcik
    Uczestnik

Witam wszystkich,
    wczoraj byłam na egzaminie -troche zmieniły się zasady: dostaje się równocześnie test i zadanie na co łącznie są 4h, nie ma przerwy. W testach było bardzo dużo pytań z nowych standardów kontroli, a zadanko było z rachunkowości budżetowej. Pozdrawiam.

juror
    Uczestnik

[QUOTE BY= galis] Tak informacja dla zdających egzamin: w projekcie zmian do ustawy o finansach publicznych został zlikwidowany egzamin na audytora wewnętrznego. Tak sie zastanawiam czy teraz zwrócą pieniądze tym osobom które zdawały egzamin bo się okazuje ze chyba niepotrzebnie.[/QUOTE]

Może podasz jakieś konkretne informacje na ten temat. Widzę, że robisz sobie żarty. 😯

ceem
    Uczestnik

Także byłem na tym egzaminie.
    Zadanie faktycznie było z rachunkowości budżetowej.
    Należało odpowiednio zakwalifikować podane operacje gospodarcze w zakładzie budżetowym do przychodów i rozchodów i na tej podstawie ustalić wynik finansowy oraz nadwyżkę aktywów obrotowych. Następnie tak samo dla godspodarstwa pomocniczego.
    Była też trzecia część ze sprawozdawczości budżetowej budżetu Miasta: były wyszczególnione pozycje z kwotami i trzeba było odpowiednio je ująć jako dochody, wydatki, przychody i rozchody i na tej podstawie ustalić wynik finansowy budżetu Miasta.

kaczor
    Uczestnik

[QUOTE BY= galis] Tak informacja dla zdających egzamin: w projekcie zmian do ustawy o finansach publicznych został zlikwidowany egzamin na audytora wewnętrznego. Tak sie zastanawiam czy teraz zwrócą pieniądze tym osobom które zdawały egzamin bo się okazuje ze chyba niepotrzebnie.[/QUOTE]

Prawda jest tak,ze jesli nawet takie zmiany zostana wprowadzone (chociaz to tylko projekt i moze ulec zmianom) to zapewnie nie wczesniej niz w czerwcu 2007 roku (o ile wczesniej nie dojdzie do rozwiazania parlamentu w wyniku awantury o budzet).Jesli zdales egzamin to jestes czegos pewien.Sugerowanie sie pogloskami, ze „moze czegos nie bedzie” jest dobrym usprawiedliwieniem na lenistwo i nic poza tym:wink:

meg
    Uczestnik

A gdzie ten projekt zmian do ustawy o f. p wogóle jest? Może to autor postu może wskazać? Skoro czytal , czy słyszał. Ale cos mi sie wydaje , że to jakas prowokacja! 😉

galis
    Uczestnik

nie jest to prowokacja, a projekt jest wprowadzany właśnie dziwnie w wielkiej tajemnicy, podkreślam jest to projekt ale sprawa jest polityczna i narzucona z góry. chcecie sie dowiedzieć wiecej dzwońcie do Ministerstwa Finansów, w końcu to powinno być jawne i udostępnione wszystkim a część dotycząca audytu przede wszystki osobom najbardziej zainteresowanym czyli tym które zdały egzamin.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 38)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.