czwartek, 25 kwietnia, 2024

egzamin 5 września

Home Forum Egzaminy egzaminy egzamin 5 września

Oglądasz 8 wpisów - 31 z 38 (wszystkich: 38)
  • Autor
    Wpisy
  • #5820
    izmi
    Uczestnik

    Galis,
    a może podasz w przybliżeniu źródło, z którego masz takie hiobowe wieści??
    Chyba, że jesteś najwyższym ministrem i chcesz objąć tych, którzy nie zdali egzaminu na aw amnestią 😆 😆 😆 Według mojej oceny możesz być również posłem Kurskim mąciwodą 😉 Zawsze istnieje też ryzyko, że Polska występuje z Unii i nie będzie obligatoryjnej konieczności trzymania audytorów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Ok, koniec tych żartów.
    Człowieku !!!!!!! Podaj źródło informacji, jakiś namiar na stronkę netową czy coś… cokolwiek, gdzie moglibyśmy naocznie tą wieść potwierdzić i się do niej odnieść we właściwy sposób 👿

    #5821
    gapa
    Uczestnik

    Drodzy Audytorzy!
    Z pewną nieśmiałością (nie jestem psychologiem) zabieram głos w sprawie wywołanej dziś przez Galisa, a która jednostkowo jest (moim zdaniem) śmieszna, ale w związku z tym, że jest zadziwiająco często podnoszona przez audytorów, zaczyna wyglądać niepokojąco.
    Chodzi o pytanie „ Co będzie z audytem wewnętrznym?” i związane z nim – „Co z nami zrobią?”
    Uważam, że:
    1. Audyt jest istotną dziedziną wiedzy i praktyki związaną z istnieniem organizacji w ogóle (niekoniecznie w administracji) i to nie od wczoraj ( i nie tylko w naszym kraju).
    2. Audytor bazujący na rzetelnej, głębokiej wiedzy, posiadający wartościowe, a tym bardziej unikalne umiejętności, mające zastosowanie w szeroko pojętym audycie, nie musi wcale przejmować się jakimikolwiek pomysłami na temat audytu w JSFP, jakie mogą się zalęgnąć w bardziej lub mniej popapranych łepetynach polityków. Zawsze będzie miał sensowne propozycje pracy od sensownych organizacji (niekoniecznie w administracji – wystarczy zerknąć na oferty pracy na tym forum), jeśli takie będą działać, uzyskiwać i wydawać pieniądze (a one bardzo to lubią).
    3. Natomiast urzędas, który jakimś cudem (podobno istnieją także cuda świeckie) zaliczył wiadomy egzamin, a którego jedyna umiejętność polega na ukrywaniu braku wiedzy i umiejętności za stertami produkowanych bez ładu i składu papierzysk opatrzonych napuszonymi tytułami, ale bez jakiejkolwiek użytecznej treści w środku, zawsze będzie trząsł portkami na każdą wieść o zagrożeniu stołka, do którego już się zdążył przyspawać.
    Dziwi mnie, że tak często na forum pojawiają się biadolenia w stylu „…mają zlikwidować (albo zredukować) audyt…co z nami będzie…tyle ludzi na bruk… ajajaj!!!!””
    Byłem przekonany, że aby zostać audytorem trzeba być pełnoletnim…
    Wydaje mi się, że także kwestia istnienia lub nie egzaminu na audytora jest drugorzędna. Jednak chyba konsekwencją istnienia takiego egzaminu jest tendencja do traktowania ochrony niezależności audytora także jako ochrony przed możliwością zarzucenia mu niekompetencji i dalej – nieprawidłowości działania. Nie uda się. Prędzej czy później fuszerka wyjdzie na jaw i wtedy okaże się jaką wartość mają te egzaminy, glejty i certyfikaty ( a także garsonki, garnitury i laptopy).
    Przykre jest także to, że audytorzy tak często i z takim zaangażowaniem podnoszą postulat zagwarantowania sobie niemal nieusuwalności ze stanowiska. Jest to nieprzyzwoite.
    P.S.
    Przepraszam za brak zwyczajowej uniżoności, do której co niektórzy ( zwłaszcza wywodzący się z kontroli) przywykli, ale wkurzyło mnie, że na forum, które ma szanse zajmować się rzeczami istotnymi, popycha się takie …….

    #5822
    meg
    Uczestnik

    Chyba troche Gapa przesadziłeś…

    #5824
    slaw
    Uczestnik

    Każda dyskusja ma sens jeżeli przedmiotem dyskusji jest jakieś istotne zagadniene. Byłoby tak w tym przypadku gdyby Galis podał podał jakieś szczegóły swoich informacji. A tak facet ( a może babka) pieprznął na forum newsa z ktorego nie potrafi się wybronić i brnie w tym nadal. U mnie w Urzędzie takich Galisów jest wielu. Po każdym przeprowadzanym audycie słyszę, że audyt ma zniknąć z ustawy, że nowa władza ma mnie odwołać, a wszystko dlatego, że czasami się czepiam i próbuję coś zmieniać. Gdybym miał się tym przejmować to już bym osiwiał. Myślałem, że jeżeli podobny news pada na forum bądź co bądź fachowców to jest on wiarygodny. także Galis ujawnij się kim naprawdę jesteś i jaki masz interes w tym aby mącić. No chyba że podasz źródło swoich informacji tak abyśmy wszyscy mogli to sprawdzić
    Pozdrawiam

    #5826
    m
    Uczestnik

    oj galis…Ty to zawsze byłeś taki tajemniczy:smile: słuchajcie ja też o tym słyszałam…i wiem co to za osoba o tym tu pisze…on nie żartuje…a reszta niech zostanie słodką tajemnicą. Pozdrawiam.

    #5827
    joawar
    Uczestnik

    👿 😈 👿 😈 👿 😈 …

    A ja też coś wiem ale nie powiem bla.bla,bla

    #5828
    dzanaliz
    Uczestnik

    zgadzam sie z Gapą
    a audyt dla mnie to ciagle uczenie sie – nie tylko dlatego ze dopiero zaczynam uczyc sie audytu 😀
    ale tak odbieram te prace – jako ciagle poznawanie nowych dziedzin, a wiedza zawsze i wszedzie pojdzie za nami cokolwiek wymysla politycy…

    hihihihi..czlowiek uczy sie cale zycie nie tylko w audycie:smile::smile::smile:

    #5829
    eo
    Uczestnik

    idąc tym tokiem wywodu (tu:galis) można śmiało stwierdzić iż w nowej ustawie o fin.publ. nie dość że zlikwidują egzamin na audytora, co w efekcie przyczyni się do eliminacji profesjonalnego audytu, gdyż wtedy w większości jst – audytorami będą osoby o nie potwierdzonych kwalifikacjach – np. bratanek wójta, pewnie też zlikwidują instytucję audytu (a co nam tam UE będzie wytykać) to można śmiało zasiać tezę że i instytucję głównego księgowego fin publ. też zlikwidują (taka słodka tajemnica) – no bo po co? a po co nam kontrola instytucjonalna, po co wybierać wójta, burmistrza, po co samorząd – sterujmy wszystko centralnie – np. niech wszystkie faktury opłaca MF itd.itp. – ale co byśmy sobie nie pisali, nie debatowali – to prędzej, czy później trzeba się OBUDZIĆ – i wrócić z Matrixa – a fakt jest faktem – zbyt bardzo naszym prominentom zależy na KASIE z UE żeby pstrykać jej w nos pomysłami spod znaku „?”. Jak zapowiedział premier – KASA z UE to jeden ze sposobów na pewne rozpędzenie narodowych inwestycji (autostrady, rolnictwo, regiony itd.) i znając „cwaność” obecnej ekipy należy się spodziewać wysypu realizowanych projektów (termin ich zakończenia) tuż przed następną kampanią parlamentarną, tak aby u obywateli wywołać efekt – „ojej, – ile oni zrobili” – i dlatego mało prawdopodobne jest aby Ci którzy dzięki KASIE z UE chcą porządzić przez kolejną kadencję będą próbowali dopływ tej KASY utrudniać – a mogłliby to spowodować przez pochopne decyzje m.in. w zakresie audytu.
    AUDYTORÓW POZDRAWIAM – i do roboty, uczyć się, kształcić – czy WAM sie to podoba czy nie wymagania obnośnie coraz większych strumieni przepływów finanowych budżet-beneficjenci -> UE-beneficjenci będą coraz wieksze – więc pokażmy swoją wartośc – DAMY RADĘ… Pozdro.GALIS – wróć do reala (ale sie rozpisałem)

Oglądasz 8 wpisów - 31 z 38 (wszystkich: 38)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.