sobota, 20 kwietnia, 2024

Egzamin CGAP

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin CGAP

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 82)
  • Autor
    Wpisy
  • #8419
    malst
    Uczestnik

    Bardzo proszę o informację gdzie można kupić
    podrecznika do CGAP. Jezeli ktos z Was przystępował do tego egzaminu, proszę o informacje jaki zakres wiedzy jest niezbędny aby egzamin ZDAć, gdzie można uzyskac materiały do nauki? 🙂 😆 ❓

    #8439
    k-asiek
    Uczestnik

    Mnie to też interesuje, ale jakoś odzewu nie ma? Niech ktoś podpowie w sprawie CGAP-a?

    #8441
    caliente
    Uczestnik

    Nie zdawałam CGAP ale może podpytajcie w IIA Polska, KSAP (prowadzą szkolenie dla administracji rządowej i być może dysponują jakimś podręcznikiem) albo E&Y (sprzedają książki do CIA to może i do CGAP?).

    #8445
    m
    Uczestnik

    Mam pytanie odnośnie egzaminu CGAP. Czy jest jakiś podręcznik do tego aby samodzielnie się przygotowac do egzaminu. Oczywiście chodzi mi o książki w języku polskim. Znalazłam na stronie IIA terminy i ceny wszystkich egzaminów ale książek nie widzę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    #8446
    m
    Uczestnik

    się spieszyłam i się powtórzyłam. Widzę, ze nie tylko ja o to pytam. :smile:)

    #8465
    kaczor
    Uczestnik

    Pamietajcie, ze CGAP wymaga doswiadczenia w audycie lub pokrewnej dzidzinie w administracji publicznej.

    The candidate must acquire two years of auditing experience in a government environment (federal, state/provincial, local, quasi-governmental areas, authority/crown corporation). Work experience must be verified by a CGAP, a CIA, a CCSA, a CFSA, or the candidate”s supervisor. The completed Experience verification form may accompany the application or be submitted at a later date.

    #8469
    malst
    Uczestnik

    Czy mozna najpierw zdawac egzamin, a po zaliczeniu zdobywac doswiadczenie w administracji publicznej?
    Ile nalezy miec doswiadczenia 1 rok czy 2 lata?

    #8471
    martinez
    Uczestnik

    Doświadczenia należy mieć dwa lata. Można najpierw podejść do egzaminu a potem uzupełnić doświadczenie, lecz do chwili uzupełnienia formalności nie otrzymuję się CGAP-a.

    #8480
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= martinez] Doświadczenia należy mieć dwa lata. Można najpierw podejść do egzaminu a potem uzupełnić doświadczenie, lecz do chwili uzupełnienia formalności nie otrzymuję się CGAP-a.[/QUOTE]

    Dokladnie i ustawodawca zafundowal nam tutaj kwadrature kola.Bez certyfikatu nie mozesz zostac audytorem, bez bycia audytorem wiekszosc ludzi nie moze dostac certyfikatu. Zaloze sie, ze w MF nikt nie sprawdzil jakie sa wmagania dla tych egzaminow:

    #8482
    martinez
    Uczestnik

    Tak a wynika to z tego, że w krajach gdzie szeroko uznawane są wspomniane certyfikaty komórki audytu są wieloosobowe i zatrudnienie się tam jako „asystent audytu” czy też szeregowy audytor bez certyfikacji jest powszechne.

    #8944
    jolkag1
    Uczestnik

    Do Młoda: Nie mogę znaleźć terminów egzaminu CGAP na rok 2007. Czy możesz mi napisać jakie są terminy?

    #8948
    jadtra
    Uczestnik

    Czy można prosić o podanie linki dot. CGAP .
    Przy tym temacie nikt nie podał oprócz informacji IIA o książkach jakie należałoby przeczytać (książkę). Czekam także na te terminy.

    Do JolkaG1 – jak czytam to coś już znalazłaś. prosze o informację o CGAP.

    #8949
    audytorek1
    Uczestnik

    Najbliższy egzamin: 17 maja 2007, zgłoszenia do 31 marca 2007, koszt 225 dolarów – bliższe informacje na stronach IIA.pl – „aktualności” – „listopadowe egzaminy IIA i CGAP”. Pozdrawiam

    #8950
    jolkag1
    Uczestnik

    Dzięki serdeczne, rzeczywiście terminy są podane. A może ktoś zdawał ten egzamin i podzieli się uwagami. A może Ktoś napisze coś o Studium Audytu Wewnętrznego prowadzonym przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej w W-wie, przygotowującym do egzaminu CGAP.

    #8951
    audytorek1
    Uczestnik

    Wejdż na strony KSAP -zakładka studium audytu wewnetrznego – tam znajdziesz obszerne informacje – np.,że jednym z wykładowców jest znana chyba nam wszystkim p.Zacharczuk – Kakietek (IIA Polska)!

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 82)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.