środa, 23 czerwca, 2021

Egzamin CGAP

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin CGAP

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 82)
 • Autor
  Wpisy
 • #8419
  malst
  Uczestnik

  Bardzo proszę o informację gdzie można kupić
  podrecznika do CGAP. Jezeli ktos z Was przystępował do tego egzaminu, proszę o informacje jaki zakres wiedzy jest niezbędny aby egzamin ZDAć, gdzie można uzyskac materiały do nauki? 🙂 😆 ❓

  #8439
  k-asiek
  Uczestnik

  Mnie to też interesuje, ale jakoś odzewu nie ma? Niech ktoś podpowie w sprawie CGAP-a?

  #8441
  caliente
  Uczestnik

  Nie zdawałam CGAP ale może podpytajcie w IIA Polska, KSAP (prowadzą szkolenie dla administracji rządowej i być może dysponują jakimś podręcznikiem) albo E&Y (sprzedają książki do CIA to może i do CGAP?).

  #8445
  m
  Uczestnik

  Mam pytanie odnośnie egzaminu CGAP. Czy jest jakiś podręcznik do tego aby samodzielnie się przygotowac do egzaminu. Oczywiście chodzi mi o książki w języku polskim. Znalazłam na stronie IIA terminy i ceny wszystkich egzaminów ale książek nie widzę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  #8446
  m
  Uczestnik

  się spieszyłam i się powtórzyłam. Widzę, ze nie tylko ja o to pytam. :smile:)

  #8465
  kaczor
  Uczestnik

  Pamietajcie, ze CGAP wymaga doswiadczenia w audycie lub pokrewnej dzidzinie w administracji publicznej.

  The candidate must acquire two years of auditing experience in a government environment (federal, state/provincial, local, quasi-governmental areas, authority/crown corporation). Work experience must be verified by a CGAP, a CIA, a CCSA, a CFSA, or the candidate”s supervisor. The completed Experience verification form may accompany the application or be submitted at a later date.

  #8469
  malst
  Uczestnik

  Czy mozna najpierw zdawac egzamin, a po zaliczeniu zdobywac doswiadczenie w administracji publicznej?
  Ile nalezy miec doswiadczenia 1 rok czy 2 lata?

  #8471
  martinez
  Uczestnik

  Doświadczenia należy mieć dwa lata. Można najpierw podejść do egzaminu a potem uzupełnić doświadczenie, lecz do chwili uzupełnienia formalności nie otrzymuję się CGAP-a.

  #8480
  kaczor
  Uczestnik

  [QUOTE BY= martinez] Doświadczenia należy mieć dwa lata. Można najpierw podejść do egzaminu a potem uzupełnić doświadczenie, lecz do chwili uzupełnienia formalności nie otrzymuję się CGAP-a.[/QUOTE]

  Dokladnie i ustawodawca zafundowal nam tutaj kwadrature kola.Bez certyfikatu nie mozesz zostac audytorem, bez bycia audytorem wiekszosc ludzi nie moze dostac certyfikatu. Zaloze sie, ze w MF nikt nie sprawdzil jakie sa wmagania dla tych egzaminow:

  #8482
  martinez
  Uczestnik

  Tak a wynika to z tego, że w krajach gdzie szeroko uznawane są wspomniane certyfikaty komórki audytu są wieloosobowe i zatrudnienie się tam jako „asystent audytu” czy też szeregowy audytor bez certyfikacji jest powszechne.

  #8944
  jolkag1
  Uczestnik

  Do Młoda: Nie mogę znaleźć terminów egzaminu CGAP na rok 2007. Czy możesz mi napisać jakie są terminy?

  #8948
  jadtra
  Uczestnik

  Czy można prosić o podanie linki dot. CGAP .
  Przy tym temacie nikt nie podał oprócz informacji IIA o książkach jakie należałoby przeczytać (książkę). Czekam także na te terminy.

  Do JolkaG1 – jak czytam to coś już znalazłaś. prosze o informację o CGAP.

  #8949
  audytorek1
  Uczestnik

  Najbliższy egzamin: 17 maja 2007, zgłoszenia do 31 marca 2007, koszt 225 dolarów – bliższe informacje na stronach IIA.pl – „aktualności” – „listopadowe egzaminy IIA i CGAP”. Pozdrawiam

  #8950
  jolkag1
  Uczestnik

  Dzięki serdeczne, rzeczywiście terminy są podane. A może ktoś zdawał ten egzamin i podzieli się uwagami. A może Ktoś napisze coś o Studium Audytu Wewnętrznego prowadzonym przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej w W-wie, przygotowującym do egzaminu CGAP.

  #8951
  audytorek1
  Uczestnik

  Wejdż na strony KSAP -zakładka studium audytu wewnetrznego – tam znajdziesz obszerne informacje – np.,że jednym z wykładowców jest znana chyba nam wszystkim p.Zacharczuk – Kakietek (IIA Polska)!

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 82)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.