czwartek, 18 kwietnia, 2024

egzamin MF 5.wrzesnia

Home Forum Egzaminy egzaminy egzamin MF 5.wrzesnia

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 40)
  • Autor
    Wpisy
  • #1733
    meg
    Uczestnik

    I jeszcze 185) a

    #1734
    gabi
    Uczestnik

    Meg nasz rację!
    pytanie 184 – b (art. 5a ustawy z dnia 24.07.1998r. o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa)
    Pozdrawiam
    gabi

    #1741
    adela
    Uczestnik

    Podzielam zdanie Ryszarda. Testy to podstawa. Nigdy nie wiadomo o co może chodzić komisji w drugiej części. Było już tak, że egzaminowani byli wprowadzani w błąd. Dobrze przygotowana osoba, pracująca w jsfp, znająca wiele spraw ze swojej praktyki, bez problemu zdobędzie ponad 40 punktów z testów.
    Połamania długopisów
    Pozdrawiam
    Zbyszek

    #1744
    emus
    Uczestnik

    Pytanie 141 napewno odpowiedź a, nie b
    Pytanie 154 a
    Pytanie 155 stawiam na d
    Pytanie 171 b
    Pytanie 176 c
    Pytanie 178 c
    Pytanie 183 a
    Pytanie 148 Meg podała a, jest d. Aktywa netto=akytywa-zobowiazania
    Pytanie 168 stawiam na a.

    #1751
    gabi
    Uczestnik

    Odpowiedź na pytanie 141 moim zdaniem nie jest jednoznaczna, faktycznie odp. „b” nie jest prawidłowa (bo art. 35go ust. 2 uofp) jednak odp „a” też mi nie pasuje z uwagi na art. 35o ust. 2 pkt 1 uofp. Co prawda ten artykuł mówi o dokonywaniu takiej oceny w pewnych jednostkach, jednak moim zdaniem nie można twierdzić, że tego nie przewiduje uofp.
    Pytanie 155 moim zdaniem jednak odp. „b” – bo dlaczego mam opisywać w sprawozdaniu szczegółowo wszystkie działania jednostki, skoro rozporządzenie w par. 20 ust. 2 pkt 9 mówi o zwięzłym opisie działań komórki, jej strategii i celów, zwłaszcza w obszarze poddanym audytowi wewnętrznemu. Co prawda rozporządzenie nie wskazuje, że w sprawozdaniu zamieszcza się streszczenie dla kierownictwa ale spośród wszystkich odpowiedzi ta według mnie jest poprawna.
    Chętnie przedyskutuję ten temat, tylko proszę o rzeczowe argumenty by ustalić prawidłową odpowiedź.
    Pozdrawiam
    gabi

    #1752
    meg
    Uczestnik

    Emus odpowiedz mi na pytanie 155. Wg Ciebie w sprawozdaniu z przeprowadzonego audytu nie powinno sie znależć streszczenie dla kierownictwa? No sorry ale chyba nie jestes jeszcze audytorem. A po co w takim razie szczegółowy opis wszystkich działań jednostki dla kierownika? Napewno 155 b !
    Jesli chodzi o 141 , to takie troche kontrowersyjne. Bo jesli b) to, ustawa nie przewiduje mozliwości powołania rzeczoznawcy przez audytora ( bo patrz art.35g ust2 w uzgodnieniu z kierownikiem jednostki)
    Pozdrawiam

    #1753
    gabi
    Uczestnik

    Niestety takie niuanse pojawiają się w kilku a może nawet w kilkunastu miejscach. Trzeba być bardzo czujnym!

    #1754
    meg
    Uczestnik

    Masz Gabi rację , a jeszcze wracając do streszenia w sprawozdaniu to podaje rzeczowe argumenty: Podrecznik audytu wew. w amin. publicznej wydany przez MF str. 40 Co powinno zawierać sprawozdanie.
    I tak jest właśnie z tym testem. Trzeba w domu dokładnie sprawdzić u źródła prawidłowa odpowiedź i być przygotowanym na haczyki. Dlatego to przygotowanie do egzaminu zajmuje duzo czasu. Chyba , że niektórzy mają farta! Ale nie polecam.

    Pzdr.

    #1755
    gabi
    Uczestnik

    Potwierdzam jest to w podręczniku! sprawdziłam na własne oczy.
    Pozdrawiam

    #1767
    makao9
    Uczestnik

    Na stronie ministerstwa sa pytania testowe podzielone na dzialy. Podzielcie sie prawidlowymi odpowiedziami pozdrawiam.

    Mam nadzieje ze zdamy ten egzamin. Dziekuje za pomoc wszystkim forumowiczom. Czekam na odpowiedzi.

    #1768
    ryszard
    Uczestnik

    Witam !! Jak czytam niektore posty przyszłych adeptów AW ,to przyznam, ze trochę sie niepokoję..A dlatego ,zeby powinniscie zgłebiac zagadnienie/problem/jaki jest zawarty w kazdym z osobna , pytaniu testowym..Rozwiązanie prawidłowe przez doswiadczonego audytora gabi ,to tylko pomoc .
    ..Wystarczy ,ze zmienią jedno slowo,czy niewielki fragment i juz nie bedzie odpowiedz prawidlowa..
    Dlatego radze wam ,abyscie dokladnie sie przykladali do konkretnego tematu zwartego w pytaniu testowym.. Tak jak adela podal i ja osobiscie radze ,trzeba maksymalnie wydusic ilośc punktów z testu.. A zdanie audytowe i jego ocena jest naprawde, jak do tej pory słodka tajemnica członkow Komisji..I na zadaniu jest do zdobycia 30 pkt!! Gra jest warta swieczki..
    Niestety, Admin nie urochomiłi mi odpowiedniego narzedzia informtycznego ,zebym mogł z WAMI i grupka osób chetnych AW, WAM pomóc przerobic zadania audytowe.Oczywiscie tylko z tymi, co zdają egzamin..
    Pozdrawiam
    Ryszard

    #1769
    gabi
    Uczestnik

    Witam!
    Zgadzam się z Ryszardem, że nauka odpowiedzi na pamięć nie jest dobrym pomysłem, powiem więcej JEST BARDZO ZŁYM POMYSŁEM! Być może niektórzy uważają, że opanowanie tego olbrzymiego materiału do egzaminu to strata czasu, ja tak do końca nie uważam. Oczywiście nauczyć się tego na pamięć moim zdaniem nie sposób, szczególnie jeśli ktoś z pewnymi zagadnieniami nie ma do czynienia na co dzień. Teoria utrwala się najlepiej gdy jest poprata doświadczeniem. Chcę powiedzieć, że ten wysiłek, który włożycie teraz przygotowując się do egzaminu z pewnością będzie procentował w przyszłości (nie myślę tylko o tym, że zdacie ten egzamin bo przecież taki jest główny cel). Samo obycie z przepisami pozwala później w pracy zawodowej zaoszczędzić dużo czasu na poszukiwania odpowiedzi na różne zagadnienia. Moim zdaniem wyrabia się przez to również intuicja przyszłego audytora (powiedzmy, że tak to nazwę). Jest jeszcze trochę czasu, więc do dzieła drodzy moi!
    Pozdrawiam i powodzenia
    gabi

    #1775
    emus
    Uczestnik

    Meg, nie jestem audytorem. Pytanie 155 przyznam dyskusyjne. Oparłam się na par. 20 ust.2 Szczeg.sposobu i trybu przep.A.W. i zapoznałam się z dokumentacją zaprzyjaźnionego audytora – sprawozdanie owszem, ale streszczenie ? Nad odpowiedzią b też można dyskutować,ale wybieram b. Pytanie 141 odpowiedź a, bo art.35r Uofp ocenę przeprowadza GIAW, Min.Fin. jest TYLKO jego zwierzchnikiem. Odp.b-art.35g ust.2,c-35f,d-35e.ust.4

    #1776
    gabi
    Uczestnik

    ——————

    #1778
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam wszystkich ! 😀
    Nikt nie zwrócił uwagi na podaną odp. do pytania 148. Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedz tzn. żadna z odpowiedzi nie jest prawdziwa. W bilansie są przedstawione aktywa i pasywa. Z pozdrowieniami dla wszystkick – grand.
    P.S. Do zobaczenia z niektórymi we wrześniu.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 40)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.