środa, 24 kwietnia, 2024

egzamin na audytora w projekcie zmiany uofp

Home Forum Sektory Samorządy egzamin na audytora w projekcie zmiany uofp

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 78)
  • Autor
    Wpisy
  • #6092
    blacho
    Uczestnik

    Właśnie za poznałem się z najnowszym projektem zmian do ustawy o finansach publicznych, które to mają obowiązywać od 01.01.2007r. o o dziwo w art. 56 zmienionej ustawy, który jest odpowiednikiem obecnego art. 58 brak jest w stosunku do audytora wewnętrznego wymogu „złożenia z pozytywnym wynikiem egzaminu przed Komisja Egzaminacyjną…”, a zastąpione jest to zwrotem „posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe w zakresie przeprowadzania audytu i kontroli”. Podobnie jak brak jest w całym projekcie zapisów dotyczących takiego egzaminu, a art.60 stanowiący podstawę jego przeprowadzania został zastąpiony przepisem określającym uprawnienia audytora w trakcie realizacji zadań audytowych. Czy ktoś słyszał coś jeszcze na ten temat?? Czy jest więć sens wogóle przygotowywać się do takiego egzaminu???

    #6096
    ewamich20
    Uczestnik

    „blacho”
    gdzie zapoznałeś się z projektem zmian do ustawy?
    Czy można się gdzieś go przeczytać?

    #6102
    meg
    Uczestnik

    Do blacho!

    Jesli możesz to podaj namiary na projekt zmian do u.o.f.p. Jest to bardzo interesujące co piszesz.

    Czekamy 😀

    #6103
    jadtra
    Uczestnik

    Mam nadzieję, że blacho szybko podasz gdzie projekt jest dostępny 😯 . Mam zapytanie:czy usunięto zapis o ochronie stanowiska audytora, czy to także zmieniono, czy może będa jakieś akty wykonawcze w zakresie dot. posiadania odpowiednich kwalifikacji ❓ ❓
    Informacja jest „gorąca” , mało osób jĄ czytało bo przypuszczam że tytuł tematu wielu zmylił. Jak się ma zdany egzamin do takiego tematu rzadziej się zagląda. ODPISZ ❗ ❗ ❗ 😉

    #6105
    jadtra
    Uczestnik

    Do blacho -Jeszcze raz o projekcie zmian do u.o.f.p.
    Jeżeli jest to faktycznie projekt z takimi zmianami dot. audytorów wewnętrznych to dobrze by było abyś nadał nowy tytuł na formu – bardzie czytelny. Temat byłby czytany przez wszystkich audytorów.
    Przytoczona propozycja zmiany jest dla audytorów trudna do zaakceptowania (po tak wielkich wymaganiach jakie każdy z nas musiał spełnić i czego oczekiwał). Może jako audytorzy i my przedstawimy swoje stanowisko przed komisją przygotowującą taki projekt zmian ❗ o ile tak jest faktycznie. Dlaczego chcą zaniżyć wymagania ❓

    #6107
    adfaj
    Uczestnik

    Gdzie ten projekt? Blach please 😉

    #6108
    ksi
    Uczestnik

    Mnie też to interesuje, bo własnie uczę się do egzaminu. Może niepotrzebnie?

    #6109
    kules
    Uczestnik

    jak nie tekst projektu to może ktoś zapoda zmiany, które w tym projekcie zauważył dot. audytu?

    #6114
    blacho
    Uczestnik

    Projekt trafił do konsultacji między resortowych i został m.in. przesłany do zaopiniowania do jednostek sektora finansów publicznych i tam trzeba pytać np. przez znajomych. Przypominam, że jest to tylko projekt ale o możliwośći zniesienia egzaminu na audytotra słyszałem już dawno.

    #6116
    beata36
    Uczestnik

    świetny pomysł po co egzamin i tak albo się znasz albo nie. Może łatwiej będzie znaleść pracę w takim dziale i zostać fachowcem. Sam egzamin to zamało!

    #6117
    kules
    Uczestnik

    no to jeśli projekt takowy przyszedł do jednostki któregoś z was to dajcie jakieś info – do mojej jednostki nic nie przyszło

    blacho – napisz coś więcej skoro masz dostęp

    ps. do beaty: sam egzamn to rzeczywiście dużo za mało, ale bez egzaminu to jeszcze mniej, a pewnie nie chciałabys żeby okazało się, że szukając pracy poległaś w rywalizacji z nicnieumiejącym znajomym królika i tu się nasuwa odpowiedź na twoją kolejną tezę – bez egzaminów trudniej będzie dostać pracę i zostać fachowcem jak piszesz 🙂 pozdrawiam ciepło

    #6120
    meg
    Uczestnik

    Jeśli by to przeszło to wg mnie jest to nie fair w stosunku osób które musiały ten egzamin zdać i nieważne bylo , czy sie na czymś znają , czy nie. Tyle miesiecy przeznaczonych na wkucie różnych ustaw , rozporzadzeń, do których i tak sie zagląda w razie potrzeby. Ale trzeba było!
    Paranoja , co dzieje sie w tym kraju 😯 . To juz i dochód z egzaminow im nie potrzebny ❓

    #6121
    adfaj
    Uczestnik

    Meg w 100 % się z Tobą zgadzam. Te wszystkie miesiące wycięte z życiorysu, te nerwy, stres (miałam poprawkę z ustnego). Mogłam odczekać roczek i miałabym luzik. Pozdrawiam

    #6124
    izmi
    Uczestnik

    właśnie sprawdzałam projekty w sejmie… NIC, wielkie NIC !!
    blacho, albo podaj namiar na stronkę, na której możemy coś przeczytać, albo nie gadaj rzeczy niemożliwych do sprawdzenia!! u mnie w jednostce też nie mają ŻADNYCH dziwnych projektów
    a poza tym : co to za dziwactwo? rozsyłanie projektów ustaw do jednostek o opinie?? od kiedy tak się postępuje??
    cholerka, następny, który przez dwa lata milczał jak zaklęty a tu nagle – ni stąd ni zowąd – rzuca temacik, od którego większości z nas krew się burzy 👿

    #6125
    meg
    Uczestnik

    Do beaty36 !
    Napisałaś , że po co egzamin (…) łatwiej będzie dostać prace w TAKIM DZIALE (myślę , że chodziło Tobie o AUDYT) i zostac fachowcem.
    Musze przyznać , że odważne podejście , powiedziałabym , że na skróty! Bo jeszcze niedawno w innym wątku „kwietniowy egzamin” pisałaś , że jesteś zupełnym nowicjuszem i masa materiału Cie przerasta!

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 78)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.