czwartek, 25 kwietnia, 2024

egzamin na audytora w projekcie zmiany uofp

Home Forum Sektory Samorządy egzamin na audytora w projekcie zmiany uofp

Oglądasz 15 wpisów - 61 z 75 (wszystkich: 78)
  • Autor
    Wpisy
  • #6209
    admin
    Opiekun forum

    Ja tez czekam

    Admin

    #6212
    marzena
    Uczestnik

    projekt przesłałam, ale z wiadomego powodu źródła podać nie mogę.
    pozdrawiam
    Art. 60.
    Audytor wewnętrzny przedstawia kierownikowi jednostki, a w przypadku jednostek:
    1) o których mowa w art. 54 ust. 1 i 3, z wyjątkiem jednostek podsektora samorządowego, także Głównemu Inspektorowi Audytu Wewnętrznego;
    2) podsektora samorządowego, także organowi stanowiącemu jednostki samorządowej,
    – do końca marca każdego roku sprawozdanie z wykonania planu audytu za rok poprzedni.

    #6216
    admin
    Opiekun forum

    Malo tego ze nie ma zrodla, to jeszcze jest informacja ze sa to tajne materialy, trudno wiec w takiej sytuacji go upublicznic na stronach serwisu.

    Mam nastepujaca propozycje. Prosze przyslijcie przygotowane pismo do MF i zwrocimy sie o oficjalny wglad w projekt celem konsultacji spolecznych.

    Admin

    #6218
    marzena
    Uczestnik

    Materiały są „tajne”.
    tak napisałam, ale zna je zbyt wiele osób, żeby były opatrzone klauzulą tajne – bez cudzysłowia.
    pozdrawiam.

    #6220
    admin
    Opiekun forum

    Bez podania zrodla i z zaznaczeniem ze to raczej tajny material nie ma szans na to, zebym sie podkladal publicznie. Podalem rozwiazanie problemu.

    Jezeli dostane od kogos zaintersowanego jakis draft pisma do MF z prosba o upublicznienie projektu do konsultacji spolecznych to jeszcze dzis moge go wyslac.

    Inaczej nie mam pewnosci, ze material nie jest trefny lub wymyslony.

    Admin

    #6225
    slaw
    Uczestnik

    przyglądam się tej dyskusji od wczoraj. Najpierw z zaciekwaieniem ale na szczęście nie dalem się wciągnąc w dyskusje ale jeżeli tea widzę, że jaiś tam projekt jest TAJNY – ludzie weźcie się w garść, opamietajcie się, po co marnujecie czas, nie macie co robić. Przecież żyjemy w kraju w którym wszystko jest możliwe. Facet z prawomocnym wyrokiem jest wicepremierem to i audytor może być bez egzaminu i pewnie z podstawówką i kilkuletnim wyrokiem za korupcje. Jeżeli ogę doradzić to poczekajmy cierpliwie na fakty a podyskutujmy o czymś ważnym i pożytecznym.
    Pozdrawiam

    #6227
    meg
    Uczestnik

    Własnie dlatego, ze w tym kraju jest wszystko możliwe warto niektore rzeczy wiedziec wcześniej.
    Pozdrawiam 😀

    #6228
    slaw
    Uczestnik

    szkoda nerwów. ja aby zdać egzamin wydałem sporo pieniędzy na szkolenia i to te organizowane przezs MF. Jezeli ten „projekt” okaże sie prawdziwy i teraz audytorem można bedzie zostać bez egzaminu to rozważę możliwość zaskarżenia (tylko nie wiem jeszcze kogo) o zwrot tych środków. Dla mnie były to znaczące kwoty i kosztowały ,mnie sporo wyżeczeń

    #6229
    meg
    Uczestnik

    No widzisz! mnie tak samo irytuje jak i Ciebie, stąd ta dyskusja. A nieprawdopodobne moze stac sie możliwe, jak zauważamy w większości przypadków
    Pozdrawiam i spadam do domu 😀

    #6235
    marzena
    Uczestnik

    Projekt powinien w poniedziałek byc na stronach int. widać nie wszyscy myślą tak zachowawczo jak admin ja się „podłożyłam publicznie” ponieważ uważam że powinno o tym się dyskutować skoro zmiany są dość duże. i nie wierzę w to żeby SAW nie widziało tego projektu do dzisiaj. w czerwcu był on rzeczywiście tajny bez cudzysłowiu, ale teraz zbyt dużo o tym osób wie. adminie jak sobie wyobrażasz że napiszę ci: źródło Pani Zosia – Ministerstwo Finansów? albo że dostałam go od znajomego imię, nazwisko miejsce pracy i stanowisko???? dostałeś ode mnie kompletny projekt wraz z uzasadnieniem.
    żaden dziennikarz nie zdradza swojego źródła
    pozdrawiam

    #6247
    pawels
    Uczestnik

    Witam.
    Projekt już jest na stronie bip Ministerstwa finansów zakładka projekty, finanse publiczne. Projekt datowany jest na 21 września. Właśnie drukuje i zaraz czytam.
    Pozdrawiam w szczególności admina.

    #6253
    pawels
    Uczestnik

    Nie ma żadnych zmian w wymaganiach do zatrudnienia audytora. Egzamin pozostaje. Zmiany w audycie kosmetyczne. Tyle krzyku o nic!!!!!!!!! 😆 :mrgreen:

    #6263
    slaw
    Uczestnik

    Mam satysfakcję że nie dałem się wciągnąc wcześniej w dyskusje i proponowałem poczekac na konkrety. Blacho u mnie jesteś skreślony. Proszę odejdź dzisiaj razem z Lepperem

    #6282
    marzena
    Uczestnik

    na radzie ministrów dyskusja toczyła się nad dwoma projektami pierwszy z 15.09.2006 napisany przez pana Misiąga jeszcze za Zyty G.(ale już z poprawkami) i drugi poprawiony z 21.09.2006. bardzo się cieszę, że przeszedł drugi projekt, chociaż w pierwszym były artykuły nt. Komitetu Audytu. przynajmniej zdawanie tego egzaminu nie było na marne. pozdrawiam

    #6283
    meg
    Uczestnik

    No tak , ale teraz Zyta znów wraca do rządu, więc nie wiadomo jak to w końcu będzie, czy przejdzie ten , czy inny. W końcu to tylko projekt.

Oglądasz 15 wpisów - 61 z 75 (wszystkich: 78)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.