środa, 24 kwietnia, 2024

Egzamin ustny

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin ustny

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 79)
  • Autor
    Wpisy
  • #4449
    renik
    Uczestnik

    Witam,
    mam pytanie do wszystkich tych , którzy egzamin ustny mają już za sobą: napiszcie kilka praktycznych porad co zrobić aby egzamin ustny nie był taki straszny i aby go zdać 😛 termin się zbliża….czasu coraz mniej, uczę się coraz więcej i denerwuję jeszcze bardziej
    pozdrawiam 😀

    #4450
    magdap
    Uczestnik

    zeby zdac to po:
    1 nalezy sie nauczyc,
    2 miec szczescie przy losowaniu pytan
    3 mowic plynnie, jak tylko zapadnie cisza w trakcie odpowiedzi na pytanie to komisja zaczyna „pomagac”, a jak sie mowi i mowi to komisja nawet przerywa i prosi o odpowiedz na nastepne pytanie..

    ogolnie atmosfera jest bardzo miła, wiadomo że najwiekszy stres zwiazny jest z niepewnascia czy „podpasuja” pytania…
    co do szczegolow egzaminu tego jak to wyglada… na raz wchodza hmm 3 osoby losuja pytania, pierwsza osoba która ma odpowiadac na pytania zajmuje honorowe miejsce przed sama komisja reszta z tylu.. kazdy dostaje kartke na notatki.. i troche czasu na przygotowanie sie wiec spokojnie mozna sobie wypisac najwazniejsze mysli zeby o niczym nie zapomniec… kazdy sam wybiera kolejnosc w jakiej chce odpowiadac na pytania wiec jak wiadomo zaczyna sie od tych co sie wie najwiecej.. i tyle.. osoba ktora odpowiedziala opuszcza sale a zapraszana jest kolejna osoba… jak juz cała grupa zostanie przepytana komisja naradza sie i zaprasza wszystkich na ogloszenie wynikow.. gratulacje pouczenia na dalsza droge zyciowa hehe

    Tak wiec najwazniejsze to na spokojnie podejsc do egzaminu.. po tygodniach… miesiacach nauki pytania nie sa takie straszne 🙂 no i w sumie wiadomo jakich sie spodziewac 🙂 w koncu Ministerstwo podało cały zestaw pytan, ktory jak na mój gust raczej sie nie zmienia.
    Zycze powodzenia!

    #4451
    bb
    Uczestnik

    Renik
    Pytania są trudne, stres ogromny, a recepta jedna – trzeba się nauczyć

    #4452
    spedek1
    Uczestnik

    Nie nalezy także płakać jak nie które osoby będące ze mna na egzaminie, bo wtedy oblany na 100%. Ja wspominam egzami ustny bardzo pozytywnie może dlatego że miałem super 5 pytania. Trzeba się nauczyć ale tak jak inni już wspominali trzeba mieć szczęście. Czego zdajacym życzę !!!

    #4453
    fretka
    Uczestnik

    zgadzam się z poprzednikami trzeba SIĘ nauczyc i mieć szczęście. Pytania są takie jak w wykazie i trzeba mówić płynnie i na temat nie zbaczać z kursu, bo wtedy mogą się pojawić dodatkowe pytania. ale poza tym jest ok.

    #4455
    ania30
    Uczestnik

    trzeba mieć wiedzę i szczęscie i zachować spokój nie panikować

    #4464
    renik
    Uczestnik

    Witam,
    dziękuję wszystkim za słowa otuchy,
    pozdrawiam i życzę dużo szczęścia wszystkim zadjącym 😎

    #4465
    mama0454
    Uczestnik

    Trzeba mieć super opanowaną książkę Kapuśniaka. Mimo pewnych błędów jest ona wg mnie niezastąpiona.

    #4469
    dordi
    Uczestnik

    ja jestem piata na liscie,a jest 7 osob-czyli jak niby maja je podzielic-3+3+1,czy moze 2+2+2+1,s moze jakies inne kombinacje wchodza w gre? 🙄 no bo srednio byloby byc ta pierwsza osoba…
    A czaasu ile na przygotowanie odpowiedzi jest ,mniej wiecej??
    najbardziej boje sie ze zobacze pytania i PUSTKA …:shock:

    #4470
    renik
    Uczestnik

    Witaj dordi,
    moje obawy są podobne do Twoich……zobaczę pytania i pustka 🙁 , ale grunt to dobre natawienie poparte wiedza, więc głowa do góry i do nauki bo troszeczkę czasu jeszcze zostało 😆 pozdrawiam

    #4471
    izmi
    Uczestnik

    🙂
    na „dzień dobry” wchodzą 3 osoby, kto się pierwszy przygotuje – odpowiada, potem wchodzi się pojedynczo aż do ostatniego „delikwenta”
    powodzenia 🙂

    #4472
    dordi
    Uczestnik

    To wynika z tego ze wejde juz jako ta „pojedyncza” osoba… 🙄 a czasu to ile-kilka minut?czy jakos tak wiecej…?
    A czy ZAWSZE 3 pytania sa z audytu,czy moze sie zdarzyc,ze niekoniecznie…i bedzie mix????

    #4473
    fretka
    Uczestnik

    witam ja miałam następujące pytania: zasady rachunkowości, akta stałe audytu, plan audytu, niewaznośc decyzji, i jedno z ryzyka ale juz nie pamiętam jakie udało mi się zdać w lutym pozdrawiam i powodzenia

    #4474
    izmi
    Uczestnik

    🙂
    nie wchodzi się wg listy /tak było przynajmniej 2 lata wstecz/, kto się zgłosi na ochotnika ten idzie…
    ile czasu? ja miałam na przygotowanie się około pół godziny, wszystko zależy od tego jak odpowiadają przez Tobą 🙂
    raz jeszcze: powodzenia 🙂

    #4475
    dordi
    Uczestnik

    oooo 😯 to trzeba odwagi… chociaz z drugiej strony to czasem lepiej wejsc i nie tkwic w niepewnosci a ja twierdze ze i tak co ma wisiec nie utonie :wink:Pytania sa na kartkach?wygladaja identycznie,czy moze sa roznej wielkosci?da rade cos podejrzec?czy to rzeczywiscie traf bedzie?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 79)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.