wtorek, 16 kwietnia, 2024

Egzamin ustny

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin ustny

Oglądasz 15 wpisów - 46 z 60 (wszystkich: 79)
  • Autor
    Wpisy
  • #4594
    bb
    Uczestnik

    czy macie informacje jak ze zdawalnoąścią na ustnych

    #4598
    emilian
    Uczestnik

    zdawałem wczoraj i udało się! 😆
    zdawalność z wczoraj
    rano 6/7
    po poł 5/8

    pozdrawiam i zyczę szczęścia (zwłaszcza w losowaniu pytań) wszystkim, którzy maja ustny przed sobą!

    #4604
    iwoza
    Uczestnik

    Witam wszystkich. Mam prośbę do osób, którym się powiodło.Napiszcie z ręką na sercu, czy umieliście wszystko doskonale,czy po prostu wiedzieliście o co chodzi.Podziwiam Was… Jak należy udzielać odpowiedzi? Osoby, które zdały mówią,że było ok, a osoby które nie zdały, że zostali strasznie zdołowani.

    #4609
    ewik
    Uczestnik

    Witam, wczoraj zdawałam i zdało nas 5/7. Ja uważam że nie taki diabeł straszny… Atmosfera jest w porządku, Komisja zadaje dodatkowe pytania jeśli odpowiadasz nieprecyzyjnie, ponadto mam wrażenie że czekają na kluczowe słowa i wtedy przechodzimy do nastepnego pytania. Myślę, że wrażenie jest tez ważne, nie można pokazać że sie denerwujesz.
    Iwoza chyba nikt wszystkiego nie umie, przynajmniej ja nie umiałam.
    pozdrawiam wszystkich, życzę powodzenia

    #4610
    iwoza
    Uczestnik

    Gratuluję ewik. Powiem szczerze,że czytając wypowiedzi niektórych zdających rysuje mi się obraz cyborgów, którzy bez zająknięcia potrafiliby odpowiedzieć na każde pytanie.Ja niestety czuję,że wiem mniej niż wiedziłam na pisemnym. Totalna czarna dziura w głowie.Pozdrawiam.

    #4611
    iwoza
    Uczestnik

    Czy ktoś mógłby mi pomóc? Szukam (bo mam do czynienia z różnymi opiniami na ten temat) odpowiedzi na pytanie: OKREŚL CHARAKTER PRAWNY BUDŻETU PUBLICZNEGO (ODRĘBNOŚĆ STRONY DOCHODÓW I WYDATKÓW).

    #4612
    ewik
    Uczestnik

    Jak na mój gust to chodzi tutaj o te podziałki klasyfikacji (na części, działy…) i że wydatki mają charakter dyrektywy. Ale z grubsza. Komisja patrzy czy ogólnie się orientujesz.
    Czasami po 1 zdaniu proszą o następne pytanie.
    pozr

    #4615
    dordi
    Uczestnik

    No i budzet jest uchwalany w formie ustawy budzetowej,wiec tutaj tez mozna sie wykazac znajomoscia zasad jakie obowiazuja przy jej uchgwalaniu itp

    #4616
    mama0454
    Uczestnik

    Mam propozycję do wszystkich zdających egzamin ustny. Nastawcie się przede wszystkim na pytania z audytu. Z reguły na 5 pytań, 3 są właśnie z audytu. Kujcie audyt !!! A dopiero potem pomyślcie o pytaniach z finansów lub administracji. Jeśli odpowiecie perfect na pytania z audytu, to resztę możecie sobie darować.

    #4618
    emilian
    Uczestnik

    hello, potwierdzam opinię mama0454, w moim przypadku zadziałało, ale nie znaczy to że byłem zielony z innych dziedzin – po prostu żelazne minimum – pozdrawiam

    #4619
    danutas
    Uczestnik

    Warunkiem zdania egzaminu jest znajomość na pamięć Standardów kontroli wewnętrznej i Standardów audytu – to trzeba umieć na pamięć.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów

    #4622
    iwoza
    Uczestnik

    Mam jeszcze prośbę, czy mógłby mnie ktoś dobroduszny naprowadzić na odpowiedź w zakresie:
    1. ROLA ORGANU NADZORUJACEGO JEDNOSTKI SEKTORA FIN.PUBL. W ZAKRESIE AUDYTU I KONTROLI
    2. ZASADY DOSTĘPU DO DOKUMENTÓW ROBOCZYCH AUDYTU OBOWIĄZUJĄCE W JEDNOSTKACH FIN. PUBL.
    Z góry dziękuję

    #4623
    izmi
    Uczestnik

    😈
    i tu się kłania ustawa, rozporządzenia, standardy 🙂
    😈 😈 😈
    czy naprawdę nie byłoby lepiej samemu poszukać ? więcej zostaje wówczas w głowie, uwierzcie :mrgreen:
    powodzenia

    #4624
    iwoza
    Uczestnik

    Dzięki, nie ma to jak wsparcie!

    #4625
    izmi
    Uczestnik

    iwoza
    nie ma się co denerwować 🙂
    weź pod uwagę, że admin tej strony stworzył zakładkę z materiałam dotyczącymi m.in. egzaminu na aw – chyba by mnie rozszarpał, gdybym odpowiedziała na Twoje pytania 😉 a z pewnością użyłby „nożyczek” 😉
    uwierz mi – naprawdę więcej zostanie w głowie jak znajdziesz sama 🙂 gdy przygotowywałam się do egzaminu wspólnie ze znajomymi, to wtedy też sprawdzałam czy przypadkiem ich tok myślenia jest poprawny … różnie z tym bywało 🙂
    nie jestem alfą i omegą, serio …
    warto samemu poszukać 🙂
    powodzenia 🙂

Oglądasz 15 wpisów - 46 z 60 (wszystkich: 79)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.