czwartek, 18 kwietnia, 2024

ewidencja mienia gminy

Home Forum Sektory Samorządy ewidencja mienia gminy

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #5495
    jola
    Uczestnik

    Zamierzam wykonać audyt pozaplanowy „rzetelność ewidencji mienia komunalnego”. Może ktoś w tym temacie działał. Proszę o jakiekolwiek wskazówki. Muszę sięgnąć do ustawy o sam. gminnym, ustawy o gospodarce nieruchomościami, ustawy o rach. – a jakieś jeszcze, np. rozporządzenia.

    #5497
    pietryka
    Uczestnik

    Ja uważam, że taki audyt jest zbyt szeroki i do tego poza planem? Same nieruchomości /grunty, budynki/to temat rzeka. Masz przecież własność Skarbu Państwa i własność Gminy. Gospodarowanie własnością skarbu państwa i rejestry /zasoby/ robił NIK w wybranych jednostkach w kraju, a wyniki są przedstawione na stronach NIKu /82 strony/. Takie rejestry winny być wszędzie, gdyż na tej podstawie naliczany jest podatek od nieruchomości i opłata za wieczyste użytkowanie. Ponadto obecnie wieczyste użytkowanie jest przekształcane w prawo własności. Myślę, że jezeli chcesz to taki audyt należy zaplanować na rok 2007 /przynajmniej 3 miesiące na to trzeba poświęcić/. Wszystkie przepisy w tym temacie znajdziesz we wspomnianej Informacji NIK – opublikowana w kwietniu 2006 r.
    Pozdrawiam.

    #5501
    jola
    Uczestnik

    Dzięki za pomoc. Rzeczywiście jest to temat szeroki, ale otrzymałam sugestie przeprowadzenia takiego audytu. Myślę, żeby go zawęzić np. tylko do gruntów, czy budynkow.
    Mam po prostu się wykazać przeprowadzeniem zadania przed oceną mojej pracy. Od tego bedzie zależała następna moja umowa.
    Inny sugerowany przez kierownictwo temat to przekształcenie zakładu budż. w jednostkę budżetową, co dopiero ma nastąpić. Byłby więc to audyt bardziej doradczy, ale nie wszyscy z kierownictwa go akceptują. Jaki temat byłby waszym zdaniem dobry jako poierwsze zadanie, zawyjatkiem zadań dot. rachunkowści.

    #5510
    pietryka
    Uczestnik

    Oj ! To lepszy już pierwszy temat. Ja zaczynam audyt – ewidencja gruntów – ale musiałem przystopować gdyż jedna z osób /geodeta/ jest na dłuższym zwolnieniu lekarskim. Na razie nie wiem jak się do nigo zabrać. Audyt planowy. Zacząłem czytać informację NIK z kontroli, żeby wyrobić sobie pogląd jakie problemy mogą przy tym wystąpić. Wprawdzie dwa lata temu już audytowałem opłatę za wieczyste użytkowanie, ale obecnie troszkę inaczej jest z zasobem /jest w wersji elektronicznej/ a poza tym u mnie występuje Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, który jest poza urzędem.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.