piątek, 19 kwietnia, 2024

Ewidencja tytułów wykonawczych

Home Forum Sektory Samorządy Ewidencja tytułów wykonawczych

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #21002
    terka
    Uczestnik

    Witam,
    mam problem może ktoś mi przejaśni:smile:
    Wraz z tytułami wykonawczymi wysyła się „kawałek” ewidencji tych tytułów. Do każdego US wysyła się oddzielnie, do każdego więc także oddzielny „kawałek” ewidencji. U mnie wykazują w tych „kawałkowych” ewidencjach, wysyłanych do US tytuły wegług rodzaju opłaty (np mandaty, opłata adiacencka) w kolejności chronologicznej danych tytułów i danego urzedu skarbowego.
    Ale powoduje to, że kupa tytułów ma ten sam numer np. nr 1 ma i tytuł wysłany do us w Warszawie, jak i wysłany do us w Rzeszowie (np. na mandaty), a także nr 1 ma tytuł wysłany do us w Opolu na opłatę adiacencką i na to samo – wysłany do US w miejscowości X.
    Nie wiem, czy dość czytelnie to napisałam.

    Czy to jest prawidłowo? Czy nie piwinna być jedna kompletna ewidencja tytułów wykonawczych, a do US wysyałany jej „kawałek” z numerami, wynikającymi z tej ewidencji?

    #21003
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. U nas też są rozdzielone urzędy skarbowe, ale jednocześnie każdy ma swoje rozszerzone RWA tj: 3300, 3300-1, itd. Ponadto, w zależności od rodzaju egzekwowanej opłaty każdy tytuł, poza numerem wyrażonym cyfrą ma oznaczenie również literowe np opłaty melioracyjne Nr tyt. 1/M/10.

    #21011
    terka
    Uczestnik

    Doroto, na Ciebie zawsze można liczyć:smile:
    A powiedz proszę, czy do US tytuły wykonawcze wykazujecie według numerów z tego roszerzonego RWA, czy wg każdego US chronologicznie, narastająco?
    Może prościej zapytam: czy numer tytułu wykonawczego w ewidencji wysłanej do US wynika z roszerzonego RWA?

    #21015
    dorotab
    Uczestnik

    W każdym RWA tytuły numerowane są od 1. Patrząc na numer tytułu bezpośrednio nie wynika którego RWA dotyczy.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.