czwartek, 13 maja, 2021

Ewidencja wydatków strukturalnych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Ewidencja wydatków strukturalnych

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #17999
  terka
  Uczestnik

  Pomóżcie, proszę:smile:
  Z załącznika do rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości nr 35 – Instrukcja sporządzania rocznego sprawozdania Rb-WS o wydatkach strukturalnych poniesionych przez jednostki sektora finansów publicznych – § 3, z którego wynika, że w celu wyodrębnienia wydatków strukturalnych z wydatków poniesionych w danym okresie sprawozdawczym jednostka powinna prowadzić dodatkową ewidencję wydatków strukturalnych, która umożliwi ustalenie wysokości wydatków poniesionych na cele strukturalne. Ewidencja ta powinna być prowadzona zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Finansów z 28 lipca 2006 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych jednostek sektora finansów publicznych i rozporządzenia Ministra Finansów z 29 czerwca 2006 r. w sprawie gospodarki finansowej jednostek budżetowych, zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych oraz trybu postępowania przy przekształcaniu w inną formę organizacyjno-prawną.

  Ja rozumiem to tak, że ewidencja powinna być prowadzona na wyodrębnionym koncie księgowym. Moja księgowa, że się nie da. Że dotyczczas to było w Exelu, i jedyne, co mozna zrobić, to „podpinać” w ewidencji księgowej do zadań (budżet zadaniowy).

  Jak to rozwiazano w Waszych jednostkach? Excel nie spełnia warunku ewidencji księgowej, tu nie ma wątpliwości. Ale czy to rozwiązanie, proponowane przez główną księgowa jest prawidłowe?
  Czy na podstawie tego „podpięcia” da się sporządzić sprawozdanie Rb-WS? A co z polityką rachunkowości? Przecież powinna wskazywać konto, na którym są ewidencjonowane wydatki strukturalne.

  Bardzo proszę o opinie 🙂

  #18000
  maki
  Uczestnik

  Poradnik rachunkowości budżetowej nr 2/2009 jest cały poświęcony tematyce wydatków strukturalnych.

  #18002
  terka
  Uczestnik

  Dzięki, Maki 🙂

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.