wtorek, 22 września, 2020

faktura bez podpisu wystawcy

Home Forum Sektory Samorządy faktura bez podpisu wystawcy

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #7598
    ksi
    Uczestnik

    Czy faktura bez pieczęci i podpisu wystawcy jest ważna? Spotkałam się z opinią, że nie musi być podpisu. Nawet ustawa o rachunkowości art 21 ust 1a mówi że można zaniechać zamieszczania podpisu, jesli wynika to z odrębnych przepisów. Niestety nie umiem znależć tego roporządzenia, które by mówiło, że na fakturze nie musi być podpisu wystawcy. Czy ktoś coś wie na ten temat?

    #7599
    alkman
    Uczestnik

    Poczytaj przepisy § 9 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz. 798).

    #7600
    meg
    Uczestnik

    Zobacz rozporządz. MF z 25 maja 2005r. (Dz.U.05.95.798) oraz rozporzadz. MF z 14 lioca 2005r. (Dz.U.05.133.1119)

    Pozdrawiam

    #7606
    ksi
    Uczestnik

    Dzięki, już znalazłam. Pozdrawiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.