piątek, 25 września, 2020

Faktura jednostki budżetowej dla Urzędu Gminy

Home Forum Sektory Samorządy Faktura jednostki budżetowej dla Urzędu Gminy

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #4303
  jacek3
  Uczestnik

  Mam wątpliwści co do możliwości wystawiania faktur. Czy szkoła (a w zasadze zespół szkół), jako jednostka budżetowa, może wystawić fakturę dla własnego urzędu gminy(albo jej jednistek) ? Czy w ogóle może ona świadczyć usługi na rzecz gminy(albo innych jej jednostek budżetowych)? Jeśli tak, to gdzie znajdę odpowiednie regulacje ?

  #4304
  nata
  Uczestnik

  Witam
  faktury może wystawiać tylko podmiot, który jest podatnikiem podatku VAt, w przeciwnym wypadku zgodnie z ordynacją podatkową podmiot wystawia rachunek, jesli np szkoła wynajmuje sale lekcyjne to wystawia najemcy rachunek, a osiagnięty dochód odprowadza od gminy, tak jest u mnie
  pozdrawiam

  #4305
  jacek3
  Uczestnik

  dziękuję nata, ja zastaniawiam się czy trzeba traktować
  urząd gminy jako szczególną jednostkę budżetową czy są jakieś odmienne uregulowania. Być może w tej materii nie ma nic szczególnego, po porostu mam taką
  wątpliwość

  #4315
  adela
  Uczestnik

  Szkoła jest jednostką budżetową gminy, a nie urzędu gminy i rozlicza się z budżetem gminy. Ale nie poprzez fakturowanie, bo to kompletny absurd sprzeczny z zasadami prowadzenia rachunkowości. Urząd gminy jako organ, prowadzi takie same zasady rozliczeń z budżetem gminy.

  #4317
  jacek3
  Uczestnik

  Własnie o to mi chodzi – z tąd taka wątpliwość a problem w tym, czy szkoła może wystawić rachunek urzędowi gminy za świadczenie (jednorazowo) usługi noclegowej dla gości urzędu gminy.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.