wtorek, 23 kwietnia, 2024

Faktura Vat

Home Forum Sektory Samorządy Faktura Vat

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #18559
    audyt4
    Uczestnik

    Drodzy koleżanki i koledzy proszę o poradę.
    Jeden z wydziałów zawarł umowe z wykonawcą (usługi budowlane). Po zakończeniu usługi, firma wystawiła fakturę, ale nie chcemy za nią zapłacić, gdyż wykonawca nie wykonał wszystkich robót wskazanych w zawartej umowie- (nie wywiązał się z wszystkiego.) Czy w takiej sytuacji można odesłać ją z powrotem z pismem przewodnim, gdzie mogę znaleźć regulacje dotyczące tej kwestii? czy mogę ją tak po prostu zwrócić żądać wykonania brakujących robót?
    z góry dziękuje za odpowiedź

    #18571
    123456
    Uczestnik

    Witam i podzielę się własna opinią . Po pierwsze Czy w umowie zawarto zapisy o karach za niewykonanie należyte usługi , jeśli tak to proponuję we współpracy z radcą prawnym wyegzekwować wynikające obowiązki z zapisów umownych . Po drugie Czy po rzekomym zakończeniu zadania został sporządzony protokół odbioru robót ( obowiązek w robotach budowlanych) . Dopiero wszystkie podpisy na tym dokumencie z obu stron wykonawcy i zamawiającego, czyli odebranie zamówienia , upoważnia wykonawcę robót budowlanych do wystawienia faktury. Jeżeli zaniechano tych czynności i umowa też została wadliwie skonstruowana , to pies pogrzebany . Ktoś zawinił i ten ktoś podlega ukaraniu . A tak na marginesie ja u siebie rekomenduję wydziałom inwestycyjnym , aby bezwzględnie radca prawny parafował – sprawdzał kazdy projekt umowy , oczywiście przed zamieszczeniem jej jako załącznika w SIWZ , jeśli jest przetarg . A w procesie uproszczonym również zalecam takie postępowanie . Pozdrawiam

    #18572
    k-asiek
    Uczestnik

    Oprócz faktury na roboty budowlane powinnien być protokół odbioru robót , w którym komisja podaje zakres robót wykonanych i ich wartość, poza tym kosztorys powykonawczy sprawdzony i zatwierdzony i dopiero faktura z w/w dokumentami zgodna. Rozumiem że dokumenty powykonawcze były a tylko faktura niezgodna. Żadnego przepisu specjalnego nie potrzebujesz po prostu odsyłasz fakturę z prośbą o sprostowanie i tyle?

    #18574
    audyt4
    Uczestnik

    dziekuje za wskazówki i rady…

    pozdrawiam serdecznie i miłego dnia

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.