czwartek, 28 marca, 2024

Faktura

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #3469
    adamusik
    Uczestnik

    Proszę o pomoc.
    W wyniku kontroli dowodów księgowych znalazłam fakturkę, w której wskazany sposób płatności był gotówką, jednak na fakturce pisze płatne przelewem dn…., wyciąg bankowy potwierdza płatność. Uważam, że jest błędna fakturą i nalezało zwrócić sie do kontrahenta o korektę faktury, jednak Pani księgowa uważa że nie jest to żaden problem, gdyż ten kontrahent ma tylko taki wzór faktur. Co powinnam w tej sytuacj zrobić.

    #3477
    k-asiek
    Uczestnik

    No cóż, nie wydaje mi się aby to był poważny błąd, nie wiem czy dobrze zrozumiałam , ale było napisane płatne gotówką a napis przelewem po prostu nadrukowany. Myslę że wystarczy zobligować księgową do zwracania uwagi na treści faktur, a nadruk można przecież skreślić.

    #3478
    adamusik
    Uczestnik

    Chyba ja źle zinterpretowałam problem.
    Chodzi mi o to, że faktura wystawiona jest na: płatne gotówką a faktycznie zapłacone jest przelewem.

    #3481
    dorotab
    Uczestnik

    cześć. wydaje mi się to co najmniej dziwne, że sprzedawca /wystawca faktury/ wpisał formę płatność gotówka i bez pobrana zapłaty wydał tę fakturę kupującemu. Można by się zastanowić, czy ta faktura nie była przypadkiem zapłacona podwójnie. Jakby się zastanowić, to właściwie nie należało dokonywać płatności na jej podstawie, gdyż wyrażnie, z tego co piszesz, zaznaczono, iż dokonano już płatności. Trochę dziwna sytuacja.

    #3483
    terka
    Uczestnik

    witam,
    adamusik, nie ma o co kopii kruszyć. Księgowa ma rację. Wystawca faktury posiadał taki druk faktury, na którym widniała jedynie jako forma zapłaty „gotówka”. To że zapłacono przelewem, a nie gotówką, nie jest naruszeniem żadnego przepisu prawa,chyba że, jak sugeruje dorotaB, zapłacono dwukrotnie – ale nie sądzę, by tak było. Co więcej, kiedyś na forum był taki wątek (próbowałam go odszukać, ale po zmianie układu forum nie udało mi sie) w którym podnoszono, że wszelkie płatności jednostek publicznych powinny być dokonywane nie gotówką, a własnie przelewem. Jak go znajdę, napiszę.
    Pozdrawiam
    terka

    #3491
    adamusik
    Uczestnik

    Dziękuję wam za pomoc i Tobie Terka szczególnie, bo często gęsto to ty pomagasz mi.
    Do DorotyB sprawdziłam i nie jest płacona podwójnie, dzięki że zwróciłaś też uwagę na to.
    Dzięki i pozdrawiam wszystkich.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.