piątek, 15 stycznia, 2021

Film Katyń

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe Film Katyń

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #12917
  andrzejm
  Uczestnik

  Witam. Zgodnie z rozkazem Ministra Obrony Narodowej dla wszystkich żołnierzy i pracowników wojska mają być zakupione ze środków budżetowych bilety na film Katyń A Wajdy. W przypadku pracowników wojska jak traktować takie rozwiązanie? Czy jest to przychód z tytułu wykonywanej pracy i od tego należałoby odprowadzić podatek i składki ZUS, nadmieniam, że nie są to środki ZFŚS, czy potraktować to neutralnie odnośnie przychodu z tytułu wykonywanej pracy? – Decyzja Ministra! Pomóżcie.

  #12922
  alkman
  Uczestnik

  Gazeta Prawna Nr 217 (2087) czwartek, 8 listopada 2007 r. > GP radzi
  Jakie nieodpłatne świadczenia dla pracowników są opodatkowane.
  http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2087.179.0.39.20.1.0.1.htm
  pozdrawiam

  #12923
  andrzejm
  Uczestnik

  Witam. Dzięki czytałem,ale tu jest decyzja Ministra o powiedzmy to ” dobrowolnym” udziale w tej imprezie wszystkich żołnierzy i pracowników. Co w tej sytuacji?

  #12941
  alkman
  Uczestnik

  aaaaaaaa skoro będziecie musieli oglądać w czasie pracy, w ramach obowiązku służbowego to nie będzie przychodem dla pracowników.
  A tak zupełnie na marginesie to jaki związek występuje pomiędzy tym filmem a waszą pracą.

  #12945
  j
  Uczestnik

  duzy

  #12946
  alkman
  Uczestnik

  1.Pracownicy dobrowolnie przyjmują bilety i idą do kina po pracy = nieodpłatne świadczenie;
  2.Każemy pracownikom iść do kina w ramach obowiązku służbowego = koszty jednostki, rozważyć: nadgodziny i ewentualne delegacje.

  Margines dotyczył związku kosztów jednostki z osiągnięciem przychodów, skoro jednak związek ten jest nieistotny w przypadku wojskowych jednostek budżetowych, to można, a nawet należy rozważyć ten wydatek w aspekcie celowości i gospodarności oraz zastanowić się jak przyszłej kontroli zewnętrznej udowodnić zasadność takiego wydatku, ponieważ zasłanianie się wykonywaniem rozkazów , jak uczy historia, jest nie zawsze skuteczne.

  #12947
  kules
  Uczestnik

  Ja tam bym uważał, za niewykonanie rozkazu mogą was zesłać na front wschodni, do talibów. 😯

  #12954
  andrzejm
  Uczestnik

  Dzięki. Pośmialiśmy się z absurdów fundowanych nam przez niektóre ministerstwa 😛 ale do rzeczy. Uważam, że jest to przychód pracownika, szczególnie, że w naszej jednostce film ten jest wyświetlany poza godzinami pracy w kinie. Nie ma to związku z wykonywaną działalnością i nie jest to wydatek BHP lub ZFŚS ( żołnierze mogą skorzystać z możliwości np : szkolenie z postaw patriotycznych czy coś podobnego, o ile wpisano takie szkolenie do planu szkoleń) ❓ Pytanie czy minister może narzucić wykonanie takiego zadania i co w tej sytuacji nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Myślę że powinienem się odnieść do art 11 Pdof i zaliczyć powyższy wydatek jednostki jako przychód pracownika Pozdrawiam. 🙂

  #13064
  j
  Uczestnik

  gratuluje pryncypilnosci

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.