środa, 24 kwietnia, 2024

Czy jest potrzebna organizacja : AICP w Polsce?

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW Czy jest potrzebna organizacja : AICP w Polsce?

Oglądasz 11 wpisów - 76 z 86 (wszystkich: 86)
  • Autor
    Wpisy
  • #23593080
    eddie
    Uczestnik

    [caption id="" align="alignnone" width="650"]Wartości Polaków Warto zauważyć, że UCZCIWOŚĆ znajduje się na czwartym miejscu tych wartości. A jest na pierwszym miejscu z tych wartości, których w 100% zależą od nas samych.<br />Niestety, w praktyce etyka i uczciwość u wielu Polaków nie są nawet wartościami – u niektórych kłamać i oszukiwać w celu zysków finansowych są na pierwszym miejscu[/caption]

     

     

    #23593081
    eddie
    Uczestnik

    Mimo, że UCZCIWOŚĆ jest w tym badaniu wyżej ceniona od pieniędzy, to jednak właśnie dla pieniędzy ludzie są gotowi kłamać i oszukiwać.  Ciekawe też to, że wiara religijna teraz figuruje tak nisko a co dopiero przyjaźń …

    #23593085
    eddie
    Uczestnik

    W dniu 5-ego kwietnia umieściłem ten wpis:

    Mogę potwierdzić, że otrzymałem list od Toma McClurga, o treści: „Chyba Ciebie nie zdziwi, że porzuciłem (użył on słowadumpedco zwykle kojarzy się z wrzuceniem do śmietnika) Adamskiego, jego Stowarzyszenie jak i Jabłoński, Grzybowski i PIKW jakiś czas temu. Nie mamy żadnego stosunku z nimi i nie będziemy. Nie byli oni odpowiednimi partnerami dla nas.”

    Tymi słowami sam Tom McClurg zamknął temat „czy jest potrzebna AICP w Polsce”. Nic dziwnego jednak, że oni nie ogłosili końca tego krótkiego ‚liaison‚ na swoich stronach internetowych, gdzie wcześniej się chwalili, że będą mogli załatwiać globalne certyfikaty i kiedy  I. Jabłoński był członkiem globalnego zarządu AICP i miał ich desygnację MAICP, itd. A to jest już trzecia desygnacja którą Jabłoński stracił …

    Oczywiście to nie zamyka spraw sądowych przeciw tym osobom w imieniu The IIC, gdzie chodzi o kłamliwe i fraudowskie działania promujące ich komercyjne interesy wbrew ustawie o OKiK, itd., itd.

    Czyli, ciąg dalszy nastąpi, ale już bez udziału AICP …”

    Jest to tłumaczenie emaila którego otrzymałem od Toma McClurga w dniu 4ego kwietnia, 2017. Osoby w nim wymienione twierdzą, w sądzie, że to jest nieprawdą! Ale przecież jest ten mail a ja tylko podałem to, co jest w nim napisane przez Toma. Co za pieniactwo! Przecież jest dowód nie do podważenia. No, i jeszcze będzie pozew cywilny.

    Oryginał Toma:
    <p style=”margin: 0cm 0cm 0pt; mso-margin-top-alt: auto; mso-margin-bottom-alt: auto; mso-outline-level: 1;”><span style=”font-family: Times New Roman;”><b><span lang=”EN-US” style=”color: #c00000; mso-ansi-language: EN-US;”>From:</span></b><span lang=”EN-US” style=”color: #c00000; mso-ansi-language: EN-US;”> Information at The AICP [</span><span style=”color: #c00000;”><span lang=”EN-US” style=”color: #c00000; mso-ansi-language: EN-US;”>mailto:info@theaicp.org</span></span></span><span style=”font-family: Times New Roman;”><span lang=”EN-US” style=”color: #c00000; mso-ansi-language: EN-US;”>]
    <b>Sent:</b> <b>Tuesday, April 04, 2017 9:18 PM</b>
    <b>To:</b> ‚Edmund Saunders’ </span><span style=”color: #c00000;”><span lang=”EN-US” style=”color: #c00000; mso-ansi-language: EN-US;”><edmund.saunders@wp.pl></span></span></span><span lang=”EN-US” style=”color: #c00000; mso-ansi-language: EN-US;”>
    <span style=”font-family: Times New Roman;”> <b>Subject:</b> RE: To TOM</span></span></p>
    <span lang=”EN-GB” style=”color: #c00000; mso-ansi-language: EN-GB;”><span style=”font-family: Times New Roman;”>Hello Eddie,</span></span>

    <span style=”font-family: Times New Roman;”><b><span lang=”EN-GB” style=”color: red; font-size: 14pt; mso-ansi-language: EN-GB;”>It will probably not come as a surprise when I tell you we dumped Adamski, his Association, and also Jabłoński/Grzybowski/PIKW some while back. We have no relationship with them and never likely to have. They were not the partners for us</span></b><span lang=”EN-GB” style=”color: #1f497d; mso-ansi-language: EN-GB;”>. </span></span>

    <b><span lang=”EN-GB” style=”color: #c00000; mso-ansi-language: EN-GB;”><span style=”font-family: Times New Roman;”>Okay, perhaps I should have listened to your advice at the outset …</span></span></b>

     

    #23593099
    Jan
    Uczestnik

    Niestety, z tymi osobami to tylko przez sądy, bo uczciwości i etyki nie znają lub nie rozumieją. Kiedy ruszy sprawa przeciw nim o kłamliwej działalności tego stowarzyszenia Adamskiego/Jabłońskiego/grzybowskiego?

    Spróbowałem odczytać ten mail od Toma McClurga

    From: Information at The AICP
    Sent: Tuesday, April 04, 2017 9:18 PM

    To: Edmund Saunders <span style=”color: #989898;”>edmund.saunders@wp.pl</span>

    Hello Eddie. It will probably not come as a surprise when I tell you we dumped Adamski, his Association, and also Jabłoński/Grzybowski/PIKW some while back. We have no relationship with them and never likely to have. They were not the partners for us.

    Okay, perhaps I should have listened to your advice at the outset …

    #23593138
    eddie
    Uczestnik

    Chcę sprzedać moje 30% udziałów w spółce Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej – PIKW Sp. z o.o. gdyż PIKW już mnie nie nteresuje.

    #23593140
    Jan
    Uczestnik

    Do „Eddie”, marnujesz swój czas. Nie znajdziesz nikogo kto byłby chętny kupić od Ciebie udziały w tej organizacji i być współudziałowcem pozostałych tam dwóch udziałowców, którzy jednocześnie są w zarządzie.

    Niestety to już nie jest ta sama organizacja co nawet jeszcze kilka lat temu. Po prostu nie ma tam już osób z odpowiednim autorytetem, bieżącą wiedzą i doświadczeniem.

    #23593146
    Jan2
    Uczestnik

    Czy sprawa AICP w Polsce już została ostatecznie zamknięta. Nic o tym już na rynku nie słychać. Natomiast tego Adamskiego Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej teraz używa skrót CAKW, ale to jest wciąż działanie jego, Grzybowskiego i Jabłońskiego, z tym tylko, że dołączył się do nich Adam Bela z Gdańska. Czyli klika jest w komplecie i wszystko działa z adresu siedziby spółki PIKW!

    #23593148
    zenek
    Uczestnik

    Ta klika wcale nie jest w komplecie gdyż Krzysztof Łochański nie wytrzymał z nimi i zrezygnował z członkostwa zarządu tego ‚stowarzyszenia’. Nie mógł wytrzymać z nimi i zerwał jakąkolwiek dalszą współpracę z nimi. Brawo!

    #23593152
    Jan
    Uczestnik

    Do „zenek”: znamy tą klikę i jej działania, ale skąd Ty masz tą informację? Nie widziałem, aby była ona publikowana. Czy Krzysztof Łochański podał jakieś konkretne przyczyny zerwania z nimi dalsza współpracę? Przecież na pewno miał on na to powody (i dowody).

    #23593168
    Jan2
    Uczestnik

    Słychać na rynku, że Piotr Grzybowski i Irek Jabłoński jako członkowie zarządu PIKW sp. zoo nie dostali absolutorium za rok 2016 i przez to powinni zrezygnować z zarządu.

    #23593676
    eddie
    Uczestnik

    Firma AICP sama się wycofała z współpracy z firmą PIKW i nie prowadzi żadnej współpracy z osobami obecnie kierującymi PIKW.

Oglądasz 11 wpisów - 76 z 86 (wszystkich: 86)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.