piątek, 29 marca, 2024

Fskazówki

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Fskazówki

Oglądasz 7 wpisów - 16 z 22 (wszystkich: 22)
  • Autor
    Wpisy
  • #22290
    mama0454
    Uczestnik

    Wydaje mi się, że pomoc byłaby potrzebna każdemu z nas. Jedno kilkudniowe szkolenie z procedur audytowych w świetle obowiązujących przepisów połączone z jakimiś warsztatami zorganizowane pod oficjalnym patronatem MF i prowadzone przez prawdziwych fachowców (praktyków w audycie) zadowoliłoby każdego z nas. Jeśli mamy się notorycznie dokształcać, to tego typu szkolenia powinny być organizowane co najmniej 2 razy w roku. Jak jest faktycznie to każdy wie.
    Co do wskaźników, mnie one nie przeszkadzają. Każdy robi to co lubi, demokracja – jeden pracoholik, inny alkoholik. 😆

    #22291
    martinez
    Uczestnik

    Ja straciłem wiarę w MF i nie oczekuję już po tej instytucji niczego. Ewentualny rozwój zawodowy i tak zależy od relacji z kierownikiem jednostki. Nie łudźmy się, że istnieje coś takiego (na dłuższą metę) jak dobre darmowe szkolenie, wobec czego w jednostkach szukajmy pieniędzy na szkolenia.

    Czy ktoś byłby zainteresowany takim szkoleniem "rozwijającym" dla audytorów jsfp prowadzonym przez audytora znającego nasze realia a nie przekładu teorii przedsiębiorstw na realia budżetowe? Można by o czymś takim pomyśleć.

    Co do wskaźników – to nie rozumiem stwierdzenia "każdy robi to co lubi". Czy to samo mówisz w trakcie audytu pracownikom audytowanej komórki? Wskaźniki to nie "zestaw nieobowiązkowy" a logiczne rozwinięcie funkcji audytu – także w jsfp. Może słabe relacje z kierownictwem i niezrozumienie naszej pracy biorą się właśnie z tego "każdy robi to co lubi"? Bo mamy w końcu te standardy czy nie?

    #22292
    mama0454
    Uczestnik

    Zwrot „każdy robi to co lubi” adresowany jest do pracowników MF. Widocznie są tam tacy, co lubują się we wszelkiego rodzaju statystykach, więc niech sobie je robią.
    Standardy ? Tak, tak, istnieją. :mrgreen:

    #22295
    j
    Uczestnik

    mama jak zawsze ma rację jest jedna

    #22296
    wojak
    Uczestnik
    #22302
    martinez
    Uczestnik

    Ta analiza nie jest wcale zła – w jednostkach można wykorzystać wiele elementów. Nie wiem czy wszyscy tu mieli okazję się zapoznać, więc jak ktoś ma dostęp to niech zamieści.

    Apeluję także o wstrzymanie się od polityki na forum audytorskim.

    #22305
    wojak
    Uczestnik
Oglądasz 7 wpisów - 16 z 22 (wszystkich: 22)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.